FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Trąba powietrzna uderzyła w domy. Dosłownie rozrywała je w strzępy. Szokujące nagranie

Tego nikt zimą się nie spodziewał. Trąba powietrza dosłownie obróciła w perzynę kilkadziesiąt domów, które nie nadają się już do zamieszkania. Nagranie jeży włosy na głowie.

Tornado zrywa dachy w Belgii. Fot. Facebook / Sander Petré.
Tornado zrywa dachy w Belgii. Fot. Facebook / Sander Petré.

Trąba powietrzna może się pojawić o każdej porze roku, jednak zimą to absolutny ewenement. Podczas styczniowej burzy, która przetoczyła się na południowy wschód od Antwerpii w północnej Belgii.

Żywioł skierował się dokładnie na miejscowość Sint-Kathelijne-Waver, gdzie nieoczekiwanie zeszło tornado. Szary lej zrywał dachy, wybijał szyby w oknach, uszkadzał samochody, powalał i łamał drzewa oraz przewracał słupy energetyczne.

Na nagraniu widoczny jest moment uderzenia trąby powietrznej w zabudowania. Poważnie uszkodzonych zostało 40 domów, których mieszkańcy znaleźli bezpieczne schronienie u bliskich i znajomych. Mimo skali szkód tylko jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala.

Wcześniej ten sam front burzowy spowodował spustoszenia na Wyspach Brytyjskich, gdzie doszło do licznych podtopień, a w Holandii nawałnica przewracała drzewa i powodowała awarie prądu. Na wybrzeżach Morza Północnego szalał potężny sztorm. W tych trzech krajach zginęły 3 osoby.

Źródło: TwojaPogoda.pl / ESWD.

prognoza polsat news