FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

„To zemsta natury”. Tornado zdemolowało Krym. Przewracało samochody i zrywało dachy [WIDEO]

Potężne tornado przetoczyło się nad Krymem wywołując trwogę u rosyjskiego okupanta. Żywioł przewracał samochody i niszczył zabudowania. Ukraińcy twierdzą, że to prawdziwa zemsta natury na barbarzyńcach. Zobacz nagrania.

Tornado na Krymie. Fot. Twitter.
Tornado na Krymie. Fot. Twitter.

W ostatnich dniach Krym jest na czołówkach mediów, ponieważ siły ukraińskie z sukcesem ostrzeliwują półwysep ku zaskoczeniu i przerażeniu rosyjskich okupantów. Swoje trzy grosze postanowiła dołożyć też natura, która zesłała tornado.

Podczas gwałtownej burzy szary lej zaczął dewastować okolice Sewastopola. Mieszkańcy byli przerażeni widząc nadciągający żywioł, który przewracał samochody, zrywał dachy, kładł drzewa, uszkadzał sieć energetyczną i zrujnował hodowlę ostryg.

Wiele miejscowości zostało pozbawionych energii elektrycznej. Kilka rodzin zostało bez dachu nad głową. W piątek (19.08) na okupowanym przez Rosjan półwyspie spodziewane są kolejne nawałnice, które znów mogą powodować szkody.

Od początku rozpoczęcia inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, pogoda jakby sprzysięgła się przeciw nim. Różne regiony Rosji nawiedzają ulewy, wichury, powodzie i tornada, które sieją zniszczenie. Bilans szkód, jak i ofiar wciąż rośnie. Ukraińcy twierdzą, że karma wraca.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Crimea News.

prognoza polsat news