FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Babie lato pełną gębą. Słonecznie i niemal 25 stopni ciepła. Wiemy, kiedy pogoda się popsuje [MAPY]

Wraz z końcem weekendu piękna pogoda nas jeszcze nie opuści. Termometry w niedzielę pokazały w cieniu niemal 25 stopni. Jak długo będzie tak ciepło i słonecznie? Kiedy spadnie deszcz i nadejdzie większe ochłodzenie? Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Końcówka weekendu przyniosła nam większe rozpogodzenia i przyjemne temperatury, na ogół na poziomie około 20 stopni, a na zachodzie i południu od 22 do 24 stopni. Gdy słoneczko wyłaniało się zza chmur robiło się bardzo ciepło, wręcz gorąco.

W poniedziałek (27.09) również mnóstwo słońca, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Na zachodzie z biegiem godzin zacznie się chmurzyć, ale przed wieczorem nie powinno padać. Wyjątkiem będą góry, gdzie miejscami może spaść słaby i przelotny deszcz.

Na termometrach od 16 stopni na północnym wschodzie do 24 stopni na południowym zachodzie. Wiatr z kierunku wschodniego będzie chwilami silny, w porywach do 40-45 km/h. Ciśnienie będzie podwyższone i ustabilizuje się. Barometry pokażą w samo południe od 1018 hPa na zachodzie i południu do 1026 hPa na północnym wschodzie. Biomet pozostanie korzystny.

Prognoza pogody na poniedziałek. Fot. TwojaPogoda.pl

Wtorek (28.09) pochmurny z przelotnymi opadami deszczu w zachodnich województwach. Na pozostałym obszarze sporo słońca, zdecydowanie najwięcej na wschodzie. Ochłodzi się, po południu odnotujemy na ogół 15-17 stopni, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie będzie cieplej, nawet 20 stopni.

Prognoza pogody na wtorek. Fot. TwojaPogoda.pl

W środę (29.09) kolejna strefa opadów dotrze nad regiony zachodnie. Poza tym przejaśnienia. Na wschodzie pogodna aura bez kropli deszczu utrzyma się zdecydowanie najdłużej. Od 14 stopni na północnym wschodzie przez 16-17 stopni na większym obszarze do 18 stopni na zachodzie i południu.

Prognoza pogody na środę. Fot. TwojaPogoda.pl

Dopiero w czwartek (30.09) mieszkańcy wschodnich województw będą musieli przygotować parasole, bo może przelotnie popadać. Dla odmiany na zachodzie niebo wreszcie się rozpogodzi, a deszcze ustąpią. Na termometrach 12-14 stopni, a na zachodzie do 15-16 stopni.

Prognoza pogody na czwartek. Fot. TwojaPogoda.pl

Przyjemniej zapowiada się piątek (1.10) i pierwszy weekend (2-3.10) października. Spodziewamy się większych rozpogodzeń, a jeśli spadnie deszcz, to głównie w zachodnich regionach. Temperatura nadal wysoka, w okolicach 20 stopni, jedynie w opadach poniżej 15 stopni.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news