FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Tuż przed Wielkanocą zrobi się bardzo ciepło. Ciężko będzie wytrzymać w domowej kwarantannie

Pogoda, jaka panować będzie w Wielkim Tygodniu, tuż przed Wielkanocą, wystawi nas na wyjątkową próbę. Temperatura wzrośnie nawet do 22 stopni w cieniu, a niebo będzie lazurowe i wolne od chmur. Ciężko będzie wytrzymać w domowej kwarantannie.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Po kilku tygodniach spędzonych w domowej kwarantannie, ograniczając wszelkie spotkania ze znajomymi do absolutnego minimum, a spacery ukrócając jedynie do wyjścia do sklepu lub apteki, nasze samopoczucie nie jest w najlepszej formie.

Potrzeba nam kontaktu z ludźmi i przyrodą, ale po tym, gdy całe grupy ludzi zaczęły się gromadzić w miejscach popularnego wypoczynku, stało się to wyjątkowo niebezpieczne w obliczu błyskawicznie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa.

Dlatego, zgodnie z zaleceniami służb i władz, należy pozostać w domu tak długo, jak będzie to konieczne, a wszelką aktywność poza domem maksymalnie ograniczyć. Niestety, pogoda będzie nas wodzić na pokuszenie, któremu w żadnym razie nie możemy ulec.

W przyszłym tygodniu nad Polską panować będzie pogodny wyż, który przyniesie nam prawdziwie wiosenną pogodę, taką, na którą czekaliśmy z utęsknieniem przez wiele jesiennych i zimowych miesięcy. Póki co będziemy mogli się nią cieszyć tylko przez okno.

Już w pierwszej połowie tygodnia w najcieplejszych regionach kraju ujrzymy na termometrach w cieniu 20 stopni, pierwszy raz w tym roku. W połowie tygodnia tak ciepło będzie już niemal w całej Polsce. Niebo będzie lazurowe i przeważnie wolne od chmur.

W chwilach, gdy wiatr będzie ustawać, odczuwalnie zrobi się wręcz gorąco. Jeśli macie balkon, to możecie złapać trochę słońca na swej twarzy, pooddychać tym przyjemnym ciepłem. Mamy nadzieję, że epidemia szybko się skończy i wszyscy będziemy mogli zachwycać się wiosną na łonie natury.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news