FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Przed nami kilka naprawdę ciepłych i słonecznych dni. Kiedy zacznie padać? Sprawdź prognozę!

Dotychczas często padało, a temperatury nie były zbyt wysokie. W nadchodzących dniach to się zmieni. Spodziewamy się nie tylko słonecznej i suchej, ale też bardzo ciepłej aury. Kiedy zacznie padać i ochłodzi się? Sprawdź prognozę!

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Polska w najbliższych dniach znajdować się będzie pod wpływem pogodnych wyżów, które będą nam zapewniać słoneczną, suchą i bardzo ciepłą pogodę. Najspokojniejszych warunków atmosferycznych spodziewamy się w województwach zachodnich, południowych i centralnych.

Tam zachmurzenie będzie najmniejsze, nie spodziewamy się opadów, a temperatura będzie najwyższa. Popołudniami na termometrach spodziewamy się ujrzeć powyżej 15 stopni.

Na wschodzie też będzie pogodnie, jednak w środę (18.03) może się zachmurzyć i popadać. Mimo to temperatura będzie bardzo wysoka, sięgnie co najmniej 15 stopni. W czwartek (19.03) przelotnych opadów należy się spodziewać także na północy, południu i w centrum.

Najdłużej słoneczna i bezdeszczowa aura utrzyma się na południowym zachodzie, aż do piątku (20.03), kiedy to zachmurzy się i rozpada. Do tego czasu temperatura sięgnie co najmniej 18 stopni. Nie można więc wykluczyć, że jeszcze w tym tygodniu możemy mieć 20 stopni w cieniu.

Ochłodzenie rozpocznie się w piątek (20.03), jednak obejmie ono cały kraj, a następnie znacznie się pogłębi, dopiero w sobotę (21.03). Wówczas z dnia na dzień oziębi się nawet o 10 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news