FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend: Początek będzie przepiękny, ale koniec może się okazać koszmarny

Weekend rozpocznie się wyśmienitą aurą. Będzie słonecznie i ciepło, jak na początek lutego. Jednak ostatnie godziny tego tygodnia miną pod znakiem gwałtownego załamania pogody, które może postawić na nogi wszystkie służby cywilne. Dlaczego?

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Rzadko kiedy o tej porze roku zdarza się tak słoneczna pogoda przy wysokiej temperaturze. Zwykle bezchmurne niebo oznacza siarczysty mróz. Wykorzystajmy więc ten prezent od pogody i wyciśnijmy z weekendu na świeżym powietrzu, ile się tylko da.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu zapowiada się wspaniale. Jeszcze o poranku spodziewamy się mrozu, jednak z biegiem godzin temperatura wzrośnie i po południu będzie już całkiem przyjemnie. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni na wschodzie do 7 stopni na zachodzie kraju.

Od świtu do zmierzchu będzie słonecznie, przeważnie bezchmurnie. Błękit nieba poprawi nam samopoczucie. Nigdzie nie spodziewamy się opadów, a wiatr nie powinien być bardzo dokuczliwy, choć zupełnie nie ustanie.

Pogoda na niedzielę

We wschodniej połowie kraju piękna pogoda utrzyma się do końca weekendu. Będzie słonecznie i bez opadów, a na termometrach 3-5 stopni. Na zachodzie początkowo będzie słonecznie i nawet 8-9 stopni, ale w godzinach popołudniowych będą widoczne pierwsze oznaki zbliżającego się ostrego załamania pogody.

Najpierw zacznie się chmurzyć, a następnie nadciągną deszczowe chmury. Zanim jednak zacznie z nich padać, zapadnie zmrok. Wieczorem i w nocy spodziewamy się gwałtownie nasilającego się wiatru, który będzie przekraczać 70 km/h, a lokalnie nawet powyżej 90 km/h.

Najmocniej wiać będzie podczas przechodzenia frontu szkwałowego, na którym poza intensywnymi opadami deszczu mogą też pojawiać się burze. Zjawiska mogą powodować szkody materialne i stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. To będzie nieprzespana noc dla wielu z nas, zwłaszcza dla strażaków, ponieważ wichura może łamać drzewa i zrywać dachy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news