FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Zaskakująca pogoda na przełomie czerwca i lipca. Co się będzie działo? Sprawdź!

Pierwsza połowa czerwca była rekordowo gorąca, ale również z burzami. Czy druga połowa będzie równie ciepła, a może przyniesie nam duże ochłodzenie? Co nas czeka na przełomie czerwca i lipca? Sprawdź prognozę na następne 2 tygodnie!

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Wyjątkowo wysokie temperatury utrzymają się do około 25 czerwca. W tym czasie termometry będą pokazywać w najcieplejszych regionach kraju od 30 do 34 stopni w cieniu. W najchłodniejszych miejscach, a więc głównie nad morzem, będzie powyżej 20 stopni, ale zdarzą się wyjątki, gdy podczas bryzy temperatura nie będzie przekraczać 15 stopni.

Końcówka czerwca i początek lipca przyniosą nam większe ochłodzenie. Temperatury wreszcie wrócą do normy wieloletniej dla tego okresu. Będzie około 20-25 stopni, a nocami poniżej 15 stopni. Odetchniemy z ulgą, bo męczący żar dobiegnie końca. Przejściowo po wielkim ochłodzeniu aura będzie jesienna, z ulewami, silnym wiatrem i tylko 13-15 stopniami.

Niedziela, 16 czerwca:

Druga połowa weekendu przyniesie nam ochłodzenie. Burze przesuną się nad południowe i wschodnie województwa, i tam ich natężenie wciąż może być duże. Na pozostałym obszarze już bez burz, jednak miejscami może popadać. Na północnym zachodzie i częściowo w centrum padać nie powinno, a niebo rozpogodzi się. Wiatr zmieni kierunek z południowo-wschodniego na północno-zachodni, a więc nastąpi wymiana mas powietrza z gorącej zwrotnikowej na chłodniejszą i bardziej rześką masę polarno-morską. Termometry pokażą maksymalnie od zaledwie 18 stopni nad morzem przez 22-26 stopni na większym obszarze do 28-29 stopni na wschodzie i południowym wschodzie.

Poniedziałek, 17 czerwca:

Początek przyszłego tygodnia będzie bardzo ładny. Przeważnie będzie słonecznie i umiarkowanie ciepło, już bez upału. Parasole przydadzą się miejscami w regionach centralnych i północnych.

Wtorek, 18 czerwca:

Ociepli się, a strefa opadów obejmie głównie województwa południowe i centralne.

Środa, 19 czerwca:

W połowie tygodnia na południu zrobi się gorąco, a miejscami nawet upalnie. Będzie też wilgotno, parno i duszno, ponieważ prawie wszędzie popada, a na wschodzie także zagrzmi.

Czwartek, 20 czerwca (Boże Ciało):

​Święto Bożego Ciała nie przyniesie nam spokojnej pogody. Wszędzie może przelotnie, ale chwilami obficie padać, w dodatku pojawią się burze. Najgwałtowniejszych zjawisk spodziewamy się w drugiej połowie dnia. Na południu i zachodzie dodatkowo będzie upalnie.

Piątek, 21 czerwca:

Pierwszy dzień astronomicznego lata upalną aurę przyniesie już na większym obszarze kraju. Będzie też burzowo, co jest charakterystyczne dla tej pory roku.

Sobota, 22 czerwca:

Na wschodzie jeszcze gorąco i upalnie. Na pozostałym obszarze ochłodzi się, szczególnie na Pomorzu, gdzie będzie poniżej 20 stopni. Spodziewamy się opadów, miejscami także burz.

Niedziela, 23 czerwca:

Końcówka weekendu dużo ładniejsza, już bez opadów na przeważającym obszarze. Temperatura całkiem przyjemna, w okolicach 25 stopni.

Poniedziałek, 24 czerwca:

Początek kolejnego tygodnia z mnóstwem błękitnego nieba i pełnym słoneczkiem. Znów zacznie się robić gorąco.

Wtorek, 25 czerwca:

Wróci upał, a wraz z nim deszcze i burze.

Środa, 26 czerwca:

I nagłe ochłodzenie. Miejscami z dnia na dzień temperatura spadnie o 15 stopni.

Czwartek, 27 czerwca:

Lato zmieni się w jesień. Będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie, a do tego chłodno, miejscami poniżej 15 stopni.

Piątek, 28 czerwca:

Od południa kraju pogoda zacznie się poprawiać. Na północy nadal deszczowo i zimno.

Sobota, 29 czerwca:

Początek weekendu z kapryśną pogodą. Będzie bardzo chłodno i deszczowo.

Niedziela, 30 czerwca:

​Później ociepli się, ale deszcze nam nie odpuszczą.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news