FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Niedziela, 19.02

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

21:40
19.02.2017
    Nocne niebo nad Antarktyką

Wracamy na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego, która położona jest na Wyspie Króla Jerzego. Tym razem chcemy Wam pokazać niesamowity widok nieba na południowej półkuli, z dala od wszelkich zanieczyszczeń świetlnych, oczami polskich polarników.

20:15
19.02.2017
    Zdjęcie dnia: Nad brzegiem Odry

Odra to druga największa rzeka w Polsce. Jesienią jest przeurocza... Zobacz duże zdjęcie


Fot. TwojaPogoda.pl

19:24
19.02.2017
    Jaka będzie pogoda w nocy?

W nocy na zachodzie i północy kraju spodziewamy się całkowitego zachmurzenia i opadów deszczu. Na południu i w centrum będzie sucho i pogodnie, ale tam temperatura może spaść lekko poniżej zera. Uprzedzamy kierowców, że na drogach może być ślisko.

18:51
19.02.2017
    Piana pokryła plaże w San Francisco

Plaże w Ocean Beach, nadmorskiej dzielnicy San Francisco, pokryte zostały przez gigantyczne ilości piany. Skąd się ona wzięła? Piana to mieszanina, która w postaci rozproszonej jest gazem. Bąbelki tworzą się m.in. podczas potężnego sztormu, kiedy woda traci swoje napięcie powierzchniowe, a jej zewnętrzne warstwy zmieniają się w postać gazową. Wystarczy silny wiatr, aby bąble zaczęły się unosić i osadzać na plaży. San Francisco, podobnie jak inne kalifornijskie miasta, nawiedziły w ostatnich dniach wichury i ulewne deszcze, a na oceanie panował sztorm. Efektem tych zjawisk jest piana, która przyciągnęła na plaże wielu ciekawskich mieszkańców.

17:27
19.02.2017
    Fale, ale nie na morzu, lecz na niebie

Mieszkańcy hiszpańskiej Barcelony nie mogli się nadziwić tym, co ujrzeli. A zobaczyli malownicze fale, tylko, że nie na Morzu Śródziemnym, lecz na niebie. Po raz pierwszy opisali to zjawisko pod koniec dziewiętnastego wieku Lord Kelvin i Hermann von Helmholtz. W myśl zjawiska określanego na cześć odkrywców "niestabilnością Kelvina-Helmholtza", przepływ poszczególnych warstw powietrza zostaje zakłócony przez przeszkodę, w tym przypadku barcelońskie wzgórza.


Fot. Valerie Lamarche / Severe Weather Europe.

16:06
19.02.2017
    Smugi lotnicze poprzecinały niebo

Błękitne niebo, które zagościło dzisiaj po południu nad południowo-zachodnią Polską, poprzecinane zostało przez liczne smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty.

Z czasem prądy powietrzne rozprzestrzeniły smugi, składające się z kryształków lodowych, na znaczną część nieba, zmieniając je w drobne baranki. W sztuczny sposób zachmurzyły niebo. Prognozy, które wskazywały na bezchmurną aurę, z ich powodu się nie sprawdziły.


Fot. TwojaPogoda.pl

15:47
19.02.2017
    Udany historyczny start Falcona

Właśnie staliśmy się świadkami udanego historycznego startu rakiety Falcon-9 z misją CRS-10 ze słynnej platformy startowej LC-39A, z której w przeszłości startowały rakiety Saturn V (podczas misji programu Apollo) oraz promy kosmiczne. Kilka minut po starcie, pierwszy stopień rakiety pomyślnie wylądował na stanowisku LZ-1 na Przylądku Canaveral na Florydzie w ciągu dnia. Dzisiejszy start był pierwszym z Przylądka Canaveral w tym roku i pierwszym od ostatniej, wrześniowej katastrofy. Dowiedzcie się więcej na ten temat i zobaczcie historyczne nagranie... Zobacz cały artykuł

15:08
19.02.2017
    Wycinka drzew w warszawskim zoo

W sieciach społecznościowych zawrzało, po tym jak przy głównej alei w warszawskim zoo wycięte zostały stare topole. Ratusz tłumaczy, że nie ma to nic wspólnego z nowym prawem, które pozwala właścicielom działek na wycinkę drzew. Okazuje się, że wycięcie topoli zaplanowano już kilka lat temu. Były one bardzo słabego zdrowia i stanowiły dla przechodniów zagrożenie. Wycinkę przeprowadzono w ramach modernizacji alei. W sieci pojawiły się bardzo różne komentarze w tej sprawie: "Ciekawe, co by powiedzieli Ci, którzy tak płaczą za wyciętymi topolami i plują jadem, gdyby urwała się gałąź i runęła na ich dziecko". "A czyjej to zgody potrzebowało zoo na oszpecenie głównej alei? Jakoś straciłem ochotę na wyprawę do zoo".

14:22
19.02.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Najwięcej szczęścia do pogody mają dzisiaj mieszkańcy południowo-zachodniej części Polski, gdzie niebo rozpogodziło się. Nad pozostałym obszarem chmurzy się, a miejscami słabo i przelotnie pada deszcz lub mżawka. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Na termometrach mamy od 1 stopnia na północnym wschodzie do 7 stopni na zachodzie.


Zdjęcie satelitarne w dniu 19 lutego 2017 roku o godzinie 14:15. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

13:27
19.02.2017
    Podtopienia na południu Hiszpanii

Malagę na południu Hiszpanii nawiedziła ulewa, która skończyła się podtopieniami.

12:39
19.02.2017
    Paraliżująca zawieja śnieżna

Potężne zawieje śnieżne przechodzą nad Skandynawią. Tak wyglądała sytuacja na granicy norwesko-fińskiej, w okolicach Kilpisjärvi, gdzie widoczność na drodze spadła niemal do zera.

W fińskiej Laponii podczas opadów śniegu porywy wiatru dochodziły do zawrotnych 180 kilometrów na godzinę. A tak było w okolicach norweskiego Tromsø:

11:15
19.02.2017
    Wschodni Lodowiec Torella

Na norweskim archipelagu Svalbard na wodach Morza Arktycznego znajduje się Polska Stacja Polarna. Chcecie zobaczyć, w jakich pięknych okolicznościach przyrody nasi naukowcy badają arktyczne środowisko? Polecamy poniższy film ze Wschodniego Lodowca Torella.

10:44
19.02.2017
    Najnowsza prognoza 16-dniowa

Znamy już prognozę na ostatnią dekadę lutego i cały pierwszy tydzień marca. Czy rzeczywiście wiosna nadejdzie w tym roku wcześniej niż zwykle? Czy po okresie ocieplenia jednak jeszcze wróci do nas zima? Odpowiedzi znajdziecie w naszej prognozie 16-dniowej... Zobacz prognozę

10:05
19.02.2017
    Mamuty pojawią się na Ziemi już za 2 lata

Od blisko 5 lat naukowcy z całego świata pracują nad niesamowitym projektem, którego efektem ma być wskrzeszenie jednego z największych zwierząt świata, a mianowicie Mamuta. Wszystko zaczęło się na Syberii gdzie rosyjscy paleontolodzy wykopali szczątki samicy mamuta na Wyspach Nowosyberyjskich na Morzu Arktycznym... Zobacz cały artykuł

09:34
19.02.2017
    Będzie bardzo deszczowo i wietrznie

Była już zima, przez chwilę raczyliśmy się powiewami wiosny, więc teraz przyjdzie nam znosić kaprysy aury, która będzie przypominała jesień. Dlaczego? Ponieważ będzie bardzo deszczowo, wietrznie, ale też ciepło. Sprawdźmy prognozę na następne dni... Zobacz cały artykuł

09:02
19.02.2017
    Wataha dzików w Kotlinie Warszawskiej

@Piotr taki oto widok watahy dzików spotkał w miejscowości Jabłonna k. Legionowa:

08:30
19.02.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Niedzielny poranek w większości zakątków naszego kraju jest pochmurny, jednak deszcz i mżawka padają jedynie na Pomorzu i wybrzeżu. Gęste mgły ograniczają widoczność do 100-300 metrów w pasie od Lublina po Kraków. Na przejaśnienia możemy liczyć na krańcu południowo-wschodnim, zaś na zachodzie pojawiają się też rozpogodzenia, które powoli będą wędrować w głąb kraju. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Temperatura wynosi od 1 do 3 stopni.

07:46
19.02.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jeszcze jest wysokie, ale przez cały dzień będzie spadać. Teraz na barometrach mamy od 1018 hPa na północy do 1026 hPa na południu kraju. Biometr jest niekorzystny.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

prognoza polsat news