Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

POGODA NA ŻYWO - najnowsze wiadomości przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie.

Chmurki płyną po niebie

Jedne chmurki zanikają, a inne w tym czasie się tworzą, jedne są jasne, a inne ciemne.

Poszukują strażników krokusów na Podhalu i w Tatrach. Jak zostać wolontariuszem?

Na Podhalu zakwitły już pierwsze krokusy. Lada chwila te żółte i fioletowe kwiatki zaczną pojawiać się także w najpopularniejszych miejscach w Tatrach. Władze regionu poszukują wolontariuszy, którzy będą chronić krokusy przed rozdeptującymi je turystami.

Fot. TwojaPogoda.pl

Gmina Kościelisko kolejny rok z rzędu poszukuje wolontariuszy, których zadaniem będzie pilnowanie krokusów przed najazdem turystów. Cepry podczas robienia sobie selfie z tymi pięknymi, ale kruchymi kwiatkami... Zobacz cały artykuł >>>

Wiatr zrywa dach z budynku

Wystarczy wiatr osiągający 80 km/h, aby zerwać dach z 4-piętrowego budynku mieszkalnego.

Kiedy zakończy się sezon grzewczy i do kiedy będą grzały kaloryfery?

Zima okazała się łagodna, dzięki czemu wielu z nas zaoszczędziło na opłatach za ogrzewanie. Wyjątkowo ciepły marzec sprawił, że kaloryfery coraz częściej są zimne. Jednak kiedy sezon grzewczy ostatecznie dobiegnie końca?

Fot. Max Pixel.

Pytacie nas, do kiedy potrwa sezon grzewczy. Zawsze jest on uzależniony od temperatury. Zarządcy budynków zazwyczaj włączają kaloryfery, gdy temperatura powietrza w cieniu spada poniżej 10 stopni, a w mieszkaniach... Zobacz cały artykuł >>>

Trzej muszkieterowie nad Australią

Pilot Airbusa A320 podczas przelotu nad Australią uwiecznił o zachodzie Słońca trzy wędrujące obok siebie chmury burzowe (Cumulonimbus Incus). Ich wierzchołki w kształcie kowadła sięgały wysokości kilkunastu kilometrów nad powierzchnię ziemi.

Fot. A320 Pilot.

Bociania wioska na Mazurach

Na Warmii i Mazurach położone są wyjątkowe wsie, nazywane przez samych mieszkańców „bocianimi wioskami”. Na wielu domach znajdują są gniazda boćków, które każdego roku licznie odwiedzają swoich gospodarzy. Te biało-czarne ptaki z czerwonymi dziobami i nogami, żyją tam, jak w raju. Żywią się żabami, chrząszczami i myszami na pobliskich polach, a część zdobyczy przynoszą swoim małym. Zobaczcie jedną z takich „bocianich wiosek” w pełnej okazałości na zdjęciach.

152. rocznica sprzedaży Alaski

Za kilka dni minie 152. rocznica sprzedaży przez cara Aleksandra II półwyspu Alaska. Za kwotę 7 milionów 200 tysięcy dolarów w złocie zakupili ją Amerykanie. Jednak Rosjanie złota nie otrzymali, bo statek go transportujący zatonął. Umowa minęła po 99 latach, a więc w 1966 roku. Według niektórych rosyjskich historyków, Alaska została wydzierżawiona, a nie sprzedana, wobec czego Rosjanie mogą sobie rościć do niej prawo zwrotu.

Fot. NASA.

Jednak zapewne zwrotu domagać się nie będą, chyba, że postąpią podobnie, jak z Krymem. Alaska ma powierzchnię nieco ponad 1,5 miliona kilometrów kwadratowych. Linia brzegowa ciągnie się na dystansie ponad 10 tysięcy kilometrów. To nie tylko największy, ale również najzimniejszy amerykański stan. Na tle historii pomiarów odnotowano tam nawet minus 62 stopnie. Oto Alaska w pełnej krasie na zdjęciu satelitarnym.

Pentagon stworzył zmodyfikowane genetycznie owady do przenoszenia wirusów

Amerykańska agencja rządowa DARPA, na co dzień zajmująca się rozwojem innowacyjnych technologii dla wojska, chce zacząć chronić rolnictwo za pomocą zmodyfikowanych genetycznie owadów nowej generacji.

Fot. DARPA.

Niesamowity rozwój biotechnologii pozwala tworzyć projekty, jakie jeszcze niedawno nie śniły się nawet futurologom. Tę potężną broń można wykorzystać zarówno dla dobra ludzkości, jak i przeciw niej. DARPA pragnie tej pierwszej opcji, oczywiście najbardziej dla USA, ale całkiem szybko może zrealizować się i ta druga... Zobacz cały artykuł >>>

Drapacze chmur w morzu mgły

Mgła to nic innego, jak miniaturowe, niemal niewidoczne gołym okiem krople wody, które widzimy tylko dlatego, że się grupują w większą strukturę. Czym się różni chmura od mgły? Tylko tym, że nie sięga powierzchni ziemi. Zobaczcie, jak w przyspieszeniu mgła kotłuje się pod osłoną nocy nad Portland, największym miastem amerykańskiego stanu Oregon.

prognoza polsat news

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo i chcesz się nimi podzielić?
Wyślij do nas

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda