FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

POGODA NA ŻYWO - najnowsze wiadomości przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie.

Azja w ciemnościach

Wspaniałe zdjęcie satelitarne Azji w mrokach nocy. Powstało ono z bardzo wielu mniejszych zdjęć, które przez supernowoczesnego satelitę Suomi NPP wykonywane były w czasie, gdy niebo nad danym obszarem było bezchmurne. Potem pozostała już tylko żmudna praca łączenia zdjęć aż naszym oczom ukazało się zupełnie inne oblicze świata, te które widzą satelity i astronauci, gdy my śpimy. Widoczne są m.in. Indie i Chiny, najgęściej zaludnione obszary na naszej planecie.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

W weekend nastąpi radykalna zmiana pogody. Czego możemy się spodziewać?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze przed końcem tygodnia w pogodzie nastąpi radykalna zmiana. W ubiegły weekend zdecydowanie pogorszyła się, a jak będzie tym razem? Sprawdźmy prognozę na każdy dzień.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Wielkimi krokami zbliża się spora zmiana w pogodzie. Związana ona będzie z utworzeniem się nad Alpami potężnego wyżu atmosferycznego, który z każdym kolejnym dniem będzie wędrować coraz dalej na wschód w kierunku Ukrainy. Co nam przyniesie w weekend?... Zobacz cały artykuł >>>

Jak bańka mydlana na niebie

Na nocnym niebie nad Syberią pojawiła się olbrzymia bańka mydlana. Skąd się wzięła? To skutek testu międzykontynentalnego pocisku balistycznego Topol-M. Wystrzelono cztery takie rakiety z kosmodromu Plesieck w kierunku poligonu na Kamczatce. Unoszące się wyziewy z pocisków przybrały kształt półprzeźroczystej bańki, która pięknie prezentowała się na tle zielonej zorzy polarnej i usianego gwiazdami nieba.

Fot. Twitter / @WeatherSarov.
Fot. Twitter / @WeatherSarov.

Podobne niesamowite efekty wizualne towarzyszyły wystrzeleniu pocisków balistycznych Topol-M nad Syberią i Kazachstanem.

Fot. Twitter / @WeatherSarov.

Zdjęcie, jak z filmu katastroficznego

Marynarz Haig Gilchrist, który codziennie podróżuje promem po Zatoce Sydney, nie raz widział, jak wysokie fale sztormowe uderzały w burtę. Kilka dni temu fale były na tyle wysokie, że nie mógł sobie odmówić przyjemności ich uwiecznienia, mimo iż przemókł do suchej nitki.

Fot. Instagram / Haig Gilchrist.
Fot. Instagram / Haig Gilchrist.

To właśnie zdjęcie obiegło media społecznościowe, ponieważ przypomina tsunami uderzające w statek. Nikt inny podobną fotką pochwalić się nie może, bo Gilchrist wykonał ją z części promu niedostępnej dla pasażerów, którzy w czasie sztormu, dla bezpieczeństwa, muszą pozostawać wewnątrz promu.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

W południowej połowie kraju jest słonecznie, przeważnie bezchmurnie. Na pozostałym obszarze chmurzy się, choć z przejaśnieniami, a miejscami w pasie od Pomorza po Suwalszczyznę słabo i przelotnie pada deszcz lub mżawka. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Temperatura wynosi od 4 do 7 stopni.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Niebo, jak z obrazu „Krzyk”

Zdjęcie z północnych Włoch, gdzie można było zachwycać się pełnym niezwykle intensywnych barw zachodem Słońca. Nieco przypomina nam on słynny obraz „Krzyk”. Te niesamowite chmury, to obłoki soczewkowate, nazywane też obłokami lentikularnymi. Pojawiają się one na obszarami górzystymi na skutek silnych pionowych prądów powietrznych.

Fot. Facebook / Severe Weather Europe / Edoardo Foglia.
Fot. Facebook / Severe Weather Europe / Edoardo Foglia.

Zima w kwietniu sprzed 3 lat

W połowie kwietnia 2017 roku wróciła zima. Wszyscy mamy nadzieję, że nie powtórzy się to w tym roku, akurat podczas Wielkanocy. A jeśli się zdarzy, to zawsze można doszukać się w tych krajobrazach czegoś pięknego. Zobaczcie sami.

Mocno wieje nad morzem

Na Bałtyku kolejny dzień sztormowej pogody. Porywy zachodniego wiatru mogą osiągać nawet 70-80 kilometrów na godzinę. Będzie się chmurzyć, a miejscami także może popadać deszcz.

prognoza polsat news

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo i chcesz się nimi podzielić?
Wyślij do nas