Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

POGODA NA ŻYWO - najnowsze wiadomości przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie.

Gdzie są teraz burze?

Poniżej mapa obrazująca, gdzie teraz znajdują się burze. Czerwone kropki oznaczają najnowsze wyładowania, a kolejne kolory, coraz to wcześniejsze. Aby odświeżyć mapę, należy wcisnąć na klawiaturze przycisk F5 (aktualizacja co 5 minut):

Dane: Burze.dzis.net

Oberwanie chmury

Tak właśnie wygląda zjawisko potocznie nazywane „oberwaniem chmury”. Uwieczniono je nad włoską Sycylią. W krótkim czasie spadły olbrzymie ilości deszczu. Chwilę później pod wodą były ulice i zabudowania. Podobnie było wczoraj po południu w Pruszkowie pod Warszawą.

Fot. Facebook / Meteo Europe / Gabriela Constanzo.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie będzie dzisiaj optymalne dla naszego samopoczucia, ponieważ będzie umiarkowane i stabilne. W tej chwili barometry wskazują od 1012 hPa na wschodzie do 1017 hPa na zachodzie kraju. Warunki biometeorologiczne będą się wreszcie poprawiać.

Opady wreszcie ustąpią

W piątek padać będzie już tylko na południowym wschodzie kraju. Spodziewamy się tam deszczy słabnących, a wczesnym popołudniem zanikających. To będzie kres wielogodzinnych ulew, które doprowadziły tam do podtopień. Na pozostałym obszarze kraju padać już nie powinno.

Fot. Max Pixel.

Alarm powodziowy w Krakowie

Wisła w Krakowie przekroczyła stan alarmowy. W związku z tym w mieście ogłoszono alarm powodziowy. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Bieżanowie, gdzie trwa walka o wzmocnienie wału przeciwpowodziowego na rzece Serafie. W akcji uczestniczy ponad 150 strażaków. Podtopione zostały ulice, dlatego mieszkańcy nie mogą dojechać samochodami pod domy. Podstawiono dla nich komunikację autobusową.

Przedmieście Warszawy pod wodą

Jak już wcześniej informowaliśmy, potężna ulewa przez 3 godziny przechodziła nad południowo-zachodnim przedmieściem Warszawy. Od Pruszkowa do Nadarzyna są zalane drogi, parkingi podziemne, piwnice, posesje i trawniki. W Pruszkowie, gdzie strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, pod wodą znalazł się m.in. dworzec, szpital i komisariat policji. Między godziną 12:00 a 15:00 spadły tam aż 74 mm deszczu, z czego 55 mm w ciągu jednej godziny.

Autostradzie A4 grozi zalanie

Jak informuje GDDKiA, na terenie woj. małopolskiego wzdłuż autostrady A4 pomiędzy 413 i 414 km, w kierunku na Tarnów, pomiędzy węzłami Skawina i Kraków Południe, woda wypełnia rów odwodnieniowy. Ma to związek z powolnym odbiorem wody przez przepust i rzekę Skawina, na której także podniósł się poziom wody. W pobliżu zjazdu na Wieliczkę, na odcinku ok. 50 metrów woda w rowie odwadniającym zbliża się do poziomu jezdni.

Fot. Facebook / Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

prognoza polsat news

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo i chcesz się nimi podzielić?
Wyślij do nas

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda