Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

POGODA NA ŻYWO - najnowsze wiadomości przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie.

Droga Mleczna i spadająca gwiazda

Uroczy widok do poduszki. Droga Mleczna i przecinający ją meteor. Wypowiedzcie życzenie!

Tylko krok od upału

Wróciła gorąca aura, jakiej nie było do pierwszych dni lipca. Termometry pokazały po południu przeważnie od 26 do 28 stopni. Według danych IMGW najgoręcej było w Sulejowie w woj. łódzkim, gdzie odnotowano 29,5 stopnia. Wśród najcieplejszych miast wojewódzkich znalazły się m.in. Kraków, Poznań i Łódź. Jutro około 30 stopni wskażą termometry miejscami na zachodzie i południu kraju.

Przerażająca chmura nad Barceloną

Spektakularna chmura szelfowa nadciągnęła nad Barcelonę w Hiszpanii.

Stan kryzysowy we Francji

2/3 regionów we Francji zmaga się z suszą. Ogłoszono stan kryzysowy. Zakazano napełniania wodą prywatnych basenów, podlewania przydomowych ogródków, czy mycia samochodów poza myjniami. Tymczasem wracają piekielne upały. Termometry w następnych dniach mogą pokazywać nawet około 40 stopni.

Fot. Max Pixel.

Miejscami pada i grzmi

Nad zachodnimi, południowymi i centralnymi regionami kraju przechodzą przelotne opady deszczu, które miejscami są intensywne, połączone z burzami. Dotychczas najmocniej padało na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku, gdzie spadło nawet 30 mm deszczu. Doszło do podtopień. Obecnie grzmi miejscami na zachodnim Pomorzu, w Wielkopolsce, na Kujawach, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Fot. Max Pixel.

Na takie ujęcie czeka się całe życie

Joshua Chavers, który wykonał poniższe zdjęcie, mówi, że na takie ujęcie czeka się całe życie. Zacinające błyskawice w tle słynnego zamku Disney'a, wyglądają niczym z bajki:

Fot. Joshua Chavers / Twitter.

Bezpieczeństwo nad wodą

Ponad pół tysiąca osób każdego lata staje się ofiarami żywiołu wody. Od początku tego sezonu utopiło się już 140 osób, z czego 26 osób od początku lipca. Przyczyną utonięć nie są upały, lecz zwykła bezmyślność. Nie pozwólmy, aby statystyka się potwierdziła i do końca wakacji utonęło kolejne kilkaset osób. Pouczajmy najbliższych i znajomych. Komuś możemy dzięki temu uratować życie.

Fot. RCB.

Zdjęcie dnia: Czas żniw

Dojrzały w słoneczku, a teraz zostaną ścięte, zebrane i trafią na nasze stoły w najróżniejszej postaci.

Fot. TwojaPogoda.pl

Panika po wstrząsie w Atenach

Trzęsienie ziemi o sile M5.3 nawiedziło o godzinie 13:13 rejon Aten, stolicy Grecji. Epicentrum znajdowało się w północno-zachodniej części miasta. Ze względu na płytkie ognisko żywioł odczuło blisko milion osób, w tym turyści masowo odwiedzający Ateny o tej porze roku. Wybuchła panika. Ludzie zaczęli opuszczać budynki i gromadzić się w parkach i na ulicach. Zawalił się jeden ze starszych budynków, uszkadzając zaparkowane pod nim auto. Nie ma ofiar.

Fot. Max Pixel.

Zapraszamy na wizytę w czarnej dziurze. Astrofizycy stworzyli jej piękną symulację

Czarne dziury to jedne z najbardziej tajemniczych i najmniej poznanych przez nas obiektów. Naukowcy postanowili więc zebrać wszystkie dane na ich temat w obrazowej symulacji VR.

Fot. Computational Astrophsyics and Cosmology.

To najdokładniejsza symulacja czarnej dziury, jaka powstała do tej pory”. Tymi słowami zachwalają swoje najnowsze dzieło astrofizycy z Uniwersytetu Radboud z Holandii i Uniwersytetu Goethego z Niemiec. Ich celem była popularyzacja wiedzy na temat tych potężnych obiektów i inspiracja nimi młodych obywateli naszej planety... Zobacz cały artykuł >>>

Rosa niczym perła ozdabiająca liście

Czy wiecie, że rosa to nic innego jak skroplona para wodna zawarta w powietrzu? Jest to osad atmosferyczny o średnicy na ogół nie większej niż pół centymetra, który niczym perła przyozdabia zielone liście. Poranna rosa to wynik wypromieniowania ciepła z liścia podczas bezwietrznej i pogodnej nocy.

Codziennie może grzmieć, ulewnie padać i porywiście wiać. Możliwe gradobicia i podtopienia

Koniec tygodnia minie pod znakiem gorącej, ale także wilgotnej pogody. Codziennie w różnych regionach kraju musimy się liczyć z popołudniowymi i wieczornymi burzami, podczas których zjawiska mogą być niebezpieczne.

Fot. TwojaPogoda.pl

Nad Polskę po ponad 2 tygodniach przerwy zaczyna napływać gorące powietrze. Nie jest to jednak masa stabilna, a to oznacza, że nie możemy oczekiwać bezchmurnego nieba. Warunki atmosferyczne będą sprzyjać silnej konwekcji i piętrzeniu się chmur burzowych, które mogą przynosić gwałtowne zjawiska... Zobacz cały artykuł >>>

Tymczasem w Turcji...

Lało tylko przez chwilę, a szkody będzie trzeba usuwać całymi tygodniami.

prognoza polsat news

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo i chcesz się nimi podzielić?
Wyślij do nas

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda