FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

POGODA NA ŻYWO - najnowsze wiadomości przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie.

Na żywo: Gdzie są teraz deszcz i burze?

Poniżej mapa radarowa obrazująca, gdzie teraz znajdują się deszcze i jakie mają natężenie. Obszary granatowe - słabe opady, zielone i żółte - umiarkowane, pomarańczowe i czerwone - silne, różowe i fioletowe - nawalne. Można odtworzyć animację z ostatnich 12 godzin. Aby odświeżyć mapę, należy wcisnąć na klawiaturze przycisk F5 (aktualizacja co 10 minut).

Poniżej mapa obrazująca, gdzie teraz znajdują się burze. Czerwone kropki oznaczają najnowsze wyładowania, a kolejne kolory, coraz to wcześniejsze. Aby odświeżyć mapę, należy wcisnąć na klawiaturze przycisk F5 (aktualizacja co 5 minut):

Dane: Burze.dzis.net

Nadciąga powódź

Na pustkowia Arabii Saudyjskiej spadły obfite deszcze, które wypełniły koryta okresowych rzek. Zobaczcie, jak tworzą się tzw. powodzie błyskawiczne.

Gradobicie w Weronie

W Weronie, słynnym mieście Romea i Julii, przeszła potężna burza gradowa. Ulice romantycznego miasta znalazły się pod wodą. Władze mówią o historycznym kataklizmie, który będzie bardzo kosztowny.

Pada i grzmi

Miejscami na zachodzie kraju zaczęło się chmurzyć i padać, przelotnie, ale chwilami intensywnie. Opadom na zachodnim Pomorzu towarzyszą słabe burze. Noc pod znakiem deszczu minie niemal w całej północnej połowie kraju. Pogodnie i sucho będzie tylko na południu.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Sierpniowy spacer wśród przyrody

Zabieramy Was na sierpniowy spacerek przez parki, lasy, łąki i pola, nad rzekami i jeziorami, aby przez chwilę odetchnąć od codziennych problemów i cieszyć się pięknem polskich krajobrazów.

Kosmonauta lata na odkurzaczu

Anton Szkaplerow, rosyjski kosmonauta, który mieszka na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, został zapytany czy w kosmosie można latać na odkurzaczu. Okazuje się jest to możliwe. Kosmonauta udowodnił to na poniższym nagraniu w dźwiękach utworu R. Kelly’ego "I believe I can fly".

Dunaj dzieli Budapeszt

Dunaj dzieli Budapeszt, stolicę Węgier, na Budę położoną w północnej części miasta oraz Peszt w południowej części. Zobaczcie to piękne miasto okiem astronautów z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

Tak będą wyglądały programy przyrodnicze przyszłości?

W 2050 roku, gdy roboty już na dobre opanują świat i zdominują ziemską faunę, telewizja BBC przygotuje nową odsłonę serialu "Planeta Ziemia 2050", o cudach ziemskiej przyrody, w którym zamiast tygrysów i lwów w Afryce, zobaczymy migrujące roboty SpotMini od Boston Dynamics.

Fot. YouTube / NIXOLAS.
Fot. YouTube / NIXOLAS.

Brzmi przerażająco? Chociaż to tylko parodia Planet Earth i najnowszego dziecka inżynierów z SoftBanku, to jednak właśnie tak może wyglądać przyszłość świata zwierząt, jeśli nie zadbamy o ich środowisko naturalne i nie przestaniemy bezmyślnie eksploatować zasobów naszej planety... Zobacz film >>>

Startujący myśliwiec wznieca zamieć

Fotograf lotniczy Norman Graf przeżył bliskie spotkanie z podmuchem wzniecającym oślepiającą zamieć pyłową oraz gromem dźwiętkowym, który wywołał startujący amerykański myśliwiec F/A-18 Super Hornets, należący do elitarnej eskadry "Blue Angels". To właśnie dlatego na ogrodzeniach baz wojskowych umieszczonych jest tyle ostrzeżeń i zakazów. Oślepnięcie lub przebicie bębenków jest niemal gwarantowane.

Laura nad Kubą, Marco nad Florydą

Dwa cyklony tropikalne szaleją nad wodami Atlantyku. Laura przechodzi nad wschodnią Kubą, gdzie przynosi ulewne deszcze i ryzyko powodzi. Z kolei Marco dotarł już do USA, gdzie burzami gradowymi i tornadami zagrożone są północno-zachodnie obszary Florydy oraz przyległe tereny Georgii i Alabamy. Możliwe są powodzie i osunięcia ziemi. Oko cyklonu Marco wtargnie na ląd na wybrzeżu Luizjany w nocy z poniedziałku na wtorek.

Laura nad Kubą, Marco nad Florydą

Pracowity weekend strażaków

Prawie 750 razy w miniony weekend strażacy interweniowali przy usuwaniu skutków gwałtownych burz. 304 razy wypompowywali wodę z zalanych budynków i ulic , a 444 razy usuwali powalone drzewa i połamane gałęzie z dróg i chodników. Najwięcej takich interwencji odnotowano w województwach: śląskim - 188, małopolskim - 118, dolnośląskim - 104 oraz opolskim - 80.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Może zagrzmieć na Pomorzu

Dzisiaj słabe burze mogą się pojawiać miejscami na Pomorzu. Plażowiczom zalecamy szczególną ostrożność!

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Tyle pozostało po pożarach

W Kalifornii w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni spłonął doszczętnie obszar o powierzchni równej Warszawie. Pozostały zgliszcza samochodów, zabudowań i drzew. Apokaliptyczny krajobraz.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Poranek na przeważającym obszarze kraju jest słoneczny, przeważnie bezchmurny. Chmurzy się na wschodzie i północnym zachodzie, natomiast pada miejscami na wschodnim Mazowszu i wschodnim wybrzeżu. Wiatr wieje chwilami silniej z zachodu. Temperatura wynosi od 16 do 18 stopni.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 24 sierpnia 2020 o godzinie 9:15. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 24 sierpnia 2020 o godzinie 9:15. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

Dzikie sposoby na upał

Dzikie zwierzęta mają zupełnie inne niż my sposoby na ochłodę podczas upałów...

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie nadal pozostanie stabilne i lekko podwyższone. Barometry pokazują w tej chwili od 1011 hPa na północy do 1015 hPa na południu kraju. Biomet też będzie korzystny, jedynie na północy podczas opadów przejściowo może się pogarszać.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Erupcja wulkanu Sinabung

Na indonezyjskiej Jawie znów wybuchł wulkan Sinabung, który przejawia aktywność od 10 lat, gdy zbudził się ze snu trwającego 400 lat. Popioły opadły na położone u jego podnóży miejscowości. Mieszkańcy z niepokojem obserwowali erupcję, ponieważ w 2017 roku wulkan pozbawił życia kilkanaście osób.

Dramatyczne powodzie w Turcji

Ulewne deszcze nawiedziły północną Turcję. Spadło tam tyle deszczu, że ulice miejscowości zmieniły się w rwące rzeki, które porywały samochody, a wraz z nimi ludzi. Niestety, zginęło co najmniej 5 osób, a 12 wciąż jest poszukiwanych.

Niezwykłe oblicza Polski z lotu ptaka

Polskie krajobrazy zachwycają o każdej porze roku, zwłaszcza, gdy podziwiamy je z lotu ptaka. Zobacz te najpiękniejsze, od morza przez jeziora, łąki i pola aż po góry.

Tajfun Bavi zmierza ku Koreom

O wschodnie wybrzeża Chin ociera się potężny tajfun imieniem Bavi, który nasila się i zmierza w kierunku Półwyspu Koreańskiego, gdzie dotrze w połowie tygodnia z ulewami i huraganowymi wiatrami. Jako, że oko tajfunu przejdzie wzdłuż zachodnich wybrzeży półwyspu, to właśnie tam szkody poczynione przez żywioł będą największe.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

Chmurki na niebie

Nad wschodnią Polską płyną sobie po niebie niskie chmury warstwowe Stratus, które przynoszą deszcze, a nad zachodnią częścią kraju mamy do czynienia z kłębiastymi Cumulusami, które tworzą wydłużone formacje. Te drugie możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu sprzed chwili.

Chmury kłębiaste Cumulus nad zachodnią Polską. Fot. Jerzy / TwojaPogoda.pl
Chmury kłębiaste Cumulus nad zachodnią Polską. Fot. Jerzy / TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo i chcesz się nimi podzielić?
Wyślij do nas