Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

POGODA NA ŻYWO - najnowsze wiadomości przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie.

Ostatni dzień lata słoneczny i ciepły

Na sam koniec tygodnia wraca letnia pogoda. W sobotę na zachodzie i południu można się było cieszyć błękitem nieba i przyjemną temperaturą. W niedzielę, która będzie ostatnim dniem astronomicznego lata, podobnie będzie już niemal w całym kraju. Wszędzie późnym popołudniem termometry pokażą co najmniej 20 stopni w cieniu. Nie zapomnijcie o spacerze.

Fot. Max Pixel.

Niszczycielskie wstrząsy w Albanii

Albanię po południu nawiedziła seria wstrząsów. Najsilniejszy z nich wystąpił o godzinie 16:04 i miał siłę M5.6. Wiele budynków zostało uszkodzonych. Gruz zniszczył samochody, zatarasował ulice. Są co najmniej 2 osoby ranne. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na wybrzeżu Adriatyku w okolicach portowego miasta Durres, jednego z najstarszych w Albanii, 35 kilometrów na zachód od Tirany, stolicy kraju. Żywioł dotknął więc historyczną zabudowę, która legła w gruzach.

Rekin otarł się o surfera

Na nagraniu z drona udało się uchwycić bardzo niebezpieczną scenę. Rekin dopłynął bardzo blisko surfera, ale na szczęście nie wyrządził mu krzywdy. Statystyki pokazują, że ataki rekinów na ludzi u wybrzeży Australii zdarzają się bardzo rzadko. Umiera średnio tylko jedna osoba rocznie. Dla porównania w wyniku utonięcia śmierć ponosi około 80-90 osób.

Zdjęcie dnia: Pieniny

Niesamowite Pieniny górujące nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Fot. TwojaPogoda.pl

24 stopnie w Szkocji

Wyjątkowo ciepło zrobiło się w ostatnich dniach w Szkocji. Zamiast tradycyjnych dla drugiej połowy września zaledwie 17 stopni, termometry pokazały nawet 24 stopnie. Blisko już było do rekordu ciepła wszech czasów, który o tej porze roku wynosi np. w Edynburgu 27 stopni.

Fot. Max Pixel.

Usuwają zastygłą lawę buldożerami

Na największej wyspie Hawajów trwa akcja udrażniania autostrady nr 132, która przed rokiem została pokryta grubą warstwą zastygłej lawy wyprodukowanej podczas największej od 1983 roku erupcji wulkanu Kilauea. Jak możecie zobaczyć poniżej, to bardzo trudne zadanie, które potrwa całymi tygodniami.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Pogoda dzieli Polskę na bezchmurny zachód i południe, gdzie termometry pokazują 17-18 stopni, a także pochmurną północ, wschód i centrum, gdzie lokalnie pada słaby deszcz lub mżawka, a temperatura sięga 13-15 stopni. Zróżnicowanie zachmurzenia świetnie jest widoczne na aktualnym zdjęciu satelitarnym.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 21 września 2019 o godzinie 15:00. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

prognoza polsat news

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo i chcesz się nimi podzielić?
Wyślij do nas

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda