FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Do Polski wraca zima. W tych regionach spadnie śnieg, a drogi i chodniki będą jak lodowisko

Zima jeszcze nie odpuszcza, a jej kolejny powrót może być bardzo dotkliwy dla mieszkańców kilku województw, gdzie chwyci mróz i spadnie śnieg. Drogi i chodniki będą bardzo śliskie.

Znów spadnie śnieg. Fot. TwojaPogoda.pl
Znów spadnie śnieg. Fot. TwojaPogoda.pl

Nad Polskę spływa coraz zimniejsze powietrze, które szczególnie boleśnie da o sobie znać mieszkańcom północnych województw. Tam w nocy z wtorku na środę (2/3.04) temperatura spadnie w okolice zera, a deszcz przejdzie w śnieg. Będzie też porywiście wiać do 80-90 km/h.

W środę (3.04) od poranka przez cały dzień w pasie od Pomorza przez Warmię i Mazury po Suwalszczyznę i Podlasie podczas zawiei prószący śnieg może delikatnie zabielać krajobrazy. Jednocześnie temperatura nadal będzie spadać i pod wieczór przejdzie na wartości ujemne.

Drogi i chodniki zaczną się pokrywać cienką warstwą lodu. Kierowców uprzedzamy, że będzie bardzo ślisko. Śniegu nie spadnie dużo, na ogół do 1-2 cm, jedynie na morenowych wzgórzach więcej, w szczególności na Kaszubach.

Noc ze środy na czwartek (3/4.04) poniżej zera minie w większości regionów kraju. Musimy się liczyć z tym, że wszędzie tam, gdzie za dnia padał deszcz, zalegająca na drogach i chodnikach deszczówka może zamarzać.

Na szczęście tym razem powiew zimy nie będzie głęboki, ani też długotrwały. Już w czwartek (4.04) nadejdzie cieplejsze powietrze, które przepędzi nocne i poranne przymrozki, a za dnia przyniesie nawet kilkanaście stopni ciepła.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news