FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Potężne antycyklony zawładną Europą. Sprowadzą do Polski zadziwiającą pogodę

Władza pochmurnych i mokrych cyklonów dobiega końca. Ich miejsce zajmą potężne antycyklony, które przyniosą zupełną odmianę pogody. Czego możemy się spodziewać?

Nad Europą zaczną panować potężne antycyklony. Fot. Windy.com
Nad Europą zaczną panować potężne antycyklony. Fot. Windy.com

W najbliższych dniach nastąpi całkowita przebudowa cyrkulacji nad Europą, dotychczas zdominowanej przez pochmurne i mokre układy niskiego ciśnienia. Południowe, wschodnie i centralne regiony kontynentu obejmą potężne wyże.

To oznacza radykalne zmiany w pogodzie, przez większość z nas długo wyczekiwane. Wiosna rozpoczęła się w tym roku szybciej niż zazwyczaj, jednak nagle została przystopowana. Jest jednak spora szansa, że niebawem nadrobi zaległości.

Już od wtorku (19.03) z każdym dniem na coraz większym obszarze naszego kraju niebo będzie się przejaśniać i rozpogadzać, a opady słabnąć i zanikać. Najpierw słonecznie zrobi się na zachodzie, w środę (20.03) również na południu i w centrum, a w czwartek (21.03) na południowym wschodzie.

Będzie też coraz cieplej, nawet do 10-15 stopni na zachodzie i południu, jedynie na północy i wschodzie około 5 stopni. Aura pozwoli nam aktywnie wypoczywać na wolnym powietrzu i cieszyć się pierwszymi dniami wiosny.

Od piątku do poniedziałku (22-25.03) przejściowo ochłodzi się, zacznie się chmurzyć i padać deszcz, a miejscami, głównie na południu kraju, także deszcz ze śniegiem i śnieg. W górach spadnie nawet 25 centymetrów świeżego puchu.

Jednak wraz z początkiem przyszłego tygodnia piękna pogoda powróci, tym razem na znacznie dłużej, bo na co najmniej tydzień. Będzie słonecznie i bez kropli deszczu. Temperatury też nie będą najniższe, od 5 do ponad 10 stopni. Tylko noce i poranki przyniosą nieduże przymrozki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news