FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Poczujemy pierwsze powiewy wiosny. Wiemy, kiedy będzie słonecznie i przyjemnie ciepło

Długo czekaliśmy na słoneczne i ciepłe dni, i wszystko wskazuje na to, że się doczekamy. Kiedy i w których regionach kraju niebo rozpogodzi się, a termometry pokażą w cieniu nawet 15 stopni?

Pierwsze powiewy wiosny coraz bliżej. Fot. TwojaPogoda.pl
Pierwsze powiewy wiosny coraz bliżej. Fot. TwojaPogoda.pl

Nad zachodnią Europą na dłużej zatrzyma się cyklon Paulina, który zacznie zaciągać aż znad Afryki nietypowo ciepłe powietrze. W tym samym czasie, gdy w krajach basenu Morza Śródziemnego będzie niemal 30 stopni, to u nas poczujemy pierwsze powiewy wiosny.

Pierwsze zmiany w pogodzie, póki co jeszcze nieśmiałe, nadejdą w sobotę (10.02), która na zachodzie i południu kraju przyniesie nam sporo większych przejaśnień i rozpogodzeń, przepędzając deszcze.

Południowy wiatr podniesie temperaturę nawet do 10-13 stopni. Nie wszyscy jednak będą się cieszyć przyjemną aurą, ponieważ im dalej na północ kraju, tym więcej chmur, opadów i tym niższa temperatura, poniżej 5 stopni.

W niedzielę (11.02) dla odmiany najwięcej przejaśnień na wschodzie, i tam też najcieplej, nawet do 13-15 stopni. Chociaż wszędzie będzie padać, to jednak niewielki wiatr i temperatura sięgająca 5-10 stopni powinna złagodzić nieprzyjemne oblicze aury.

Od początku przyszłego tygodnia na coraz większym obszarze spodziewamy się postępujących przejaśnień i rozpogodzeń, a coraz mniejszych opadów. Wreszcie nie będzie dokuczliwie wiało, bo porywy nie przekroczą 30-40 km/h.

Szczególnie przyjemnie zrobi się w drugiej połowie tygodnia, bo nie dość, że słonecznie, to jeszcze ciepło, nawet powyżej 10 stopni. Poczujemy wtedy pierwsze powiewy nadchodzącej coraz większymi krokami wiosny.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news