FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Koszmar na drogach. Ślizgawica, śnieg, powalone drzewa. Coraz więcej wypadków, są ranni

W całej Polsce mamy fatalne warunki drogowe z powodu opadów śniegu, deszczu, ślizgawicy i porywistego wiatru. Policja notuje coraz więcej wypadków, w których są ranni.

Wypadek na śliskiej DW902 w Świętochłowicach. Fot. Policja Śląska.
Wypadek na śliskiej DW902 w Świętochłowicach. Fot. Policja Śląska.

Blisko 3 tysiące razy interweniowali już strażacy z powodu wichury. Wiatr powalił wiele drzew na drogi, chodniki i samochody. We Wrocławiu drzewo spadło na samochód poważnie raniąc 83-letnią kobietę. W powiecie szczecineckim drzewo runęło na karetkę pogotowia, a na drodze krajowej nr 10 Toruń - Bydgoszcz konar przygniótł ciężarówkę raniąc kierowcę.

Wichura zerwała też dach z budynku szkoły we Włynkówku w powiecie słupskim, a także zadaszenie bloku mieszkalnego w Brodach w powiecie nowotomyskim. Z kolei w powiecie kamieńskim boczny podmuch wiatru zepchnął do rowu tira. Tysiące odbiorców nie ma prądu.

Niestety, wiatr będzie się nasilać aż do godzin popołudniowych, dlatego szkód materialnych i wypadków będzie przybywać. Dotychczas najsilniej wiało nad morzem, gdzie w Darłowie porywy dochodziły do niemal 120 km/h, a w głębi lądu miejscami do 85-90 km/h.

Nie tylko wichura poważnie utrudnia poruszanie się po drogach, w wielu regionach kraju występują przelotne opady śniegu, miejscami połączone z burzami. Tworzy się niewielka pokrywa śnieżna. Drogi stały się bardzo śliskie.

Na Górnym Śląsku doszło do blisko 50 kolizji i wypadków, w których kilka osób zostało rannych. Ostrzegamy, że śniegu będzie przybywać w kolejnych regionach, a to oznacza, że sytuacja drogowa pogorszy się.

Źródło: TwojaPogoda.pl / PSP / Policja.

prognoza polsat news