FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Idzie pierwszy całodobowy mróz. Temperatura spadnie nawet do minus 15 stopni

Najpierw śnieg, a później całodobowy mróz, i to nie byle jaki, ponieważ miejscami temperatura spadnie nawet do minus 15 stopni. W których regionach będzie najzimniej?

Pierwszy całodobowy mróz w Polsce. Fot. Pixabay.
Pierwszy całodobowy mróz w Polsce. Fot. Pixabay.

Mimo, że koniec tygodnia przyniesie nam pierwsze w tym sezonie opady śniegu, to jednak towarzyszącym im mróz będzie występować jedynie lokalnie i ograniczy się głównie do województw północnych i wschodnich oraz terenów górzystych.

Nawet tam temperatury spadać będą poniżej zera tylko nieznacznie, na ogół do -3/-2 stopni. Na pozostałym obszarze będziemy notować około zera, dlatego śnieg utrzyma się tylko w niektórych regionach. O tym, czy utworzy pokrywę, będą często decydować zaledwie dziesiąte części stopnia powyżej lub poniżej zera.

Po raz pierwszy w tym sezonie doświadczymy całodobowego mrozu. Tak będzie jednak tylko miejscami na wschodzie kraju, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie lekko poniżej zera. Ujemne temperatury utrzymają się tam przez kilka kolejnych dni.

Większy mróz nadejdzie dopiero po krótkim, ale głębokim ociepleniu, w połowie tygodnia, gdy spłynie zimne powietrze z północnego wschodu. Noc i poranek przyniesie ujemne temperatury w całym kraju. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, nawet do minus 15 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news