FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Spadł pierwszy śnieg tej jesieni na nizinach. W tych regionach Polski jest już biało

Pod osłoną nocy z czwartku na piątek krajobrazy po raz pierwszy tej jesieni na nizinach zaczęły się zabielać. Kierowcy musieli rano odśnieżać swoje samochody. Zobacz zdjęcia.

Pierwszy śnieg na nizinach. Fot. TwojaPogoda.pl
Pierwszy śnieg na nizinach. Fot. TwojaPogoda.pl

Suwalszczyzna i wschodnie Mazury to pierwsze tej jesieni regiony w Polsce, które znalazły się pod białą pierzynką. W nocy z czwartku na piątek (19/20.10) temperatura spadła tam do zera, a deszcz przeszedł w śnieg. Krajobrazy nabrały zimowych akcentów.

Biały puch o poranku przepięknie komponował się z kolorowymi liśćmi. Jednak to, co piękne, bywa też niebezpieczne. Drogi i chodniki stały się śliskie, dlatego uprzedzamy kierowców i pieszych, że warto zachować ostrożność, bo nie trudno o wypadek.

Dalszych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej spodziewamy się w piątek (20.10) w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Warmię i Mazury po Suwalszczyznę i Podlasie. Na wyżej położonych obszarach śniegu nadal może przybywać, ale w niewielkich ilościach.

Biały puch długo się nie utrzyma, ponieważ niebawem nadejdzie ocieplenie. Jest to dopiero pierwszy powiew zimy poza obszarami górzystymi. Na tle wielolecia najczęściej zdarzał się on w drugiej połowie października, a więc nadszedł o czasie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news