FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zapowiada się paskudny weekend. Będzie pochmurno, deszczowo i bardzo zimno

W weekend dojdzie do starcia gorących i chłodnych mas powietrza, co objawi się burzami, ulewami i bardzo dużym spadkiem temperatury. Sprawdź, w których miejscach pogoda będzie najgorsza.

Fatalna pogoda w weekend. Fot. Pixabay.
Fatalna pogoda w weekend. Fot. Pixabay.

Nadchodzący weekend (23-24.09) pogoda może pokrzyżować nasze plany wypoczynkowe, ponieważ dojdzie do jej załamania. Najgorzej zapowiada się sobota (23.09), ponieważ w całym kraju spodziewamy się przeważającego zachmurzenia i opadów, miejscami obfitych.

Najmocniej i najdłużej padać będzie na zachodzie, północy i południowym wschodzie kraju. Spadnie tam nawet do 20-30 mm deszczu, co oznacza lokalne podtopienia. Niewykluczone są też burze, grad i porywisty wiatr.

Prognoza pogody na sobotę.

Temperatura będzie mocno zróżnicowana. We wschodniej połowie kraju nadal gorąco, od 25 do 30 stopni, jednak tylko do czasu nadejścia opadów, gdy zacznie się ochładzać. W zachodniej połowie kraju dużo chłodniej, tylko nieco ponad 15 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę.

W niedzielę (24.09) w całym kraju nadal będzie się chmurzyć i padać, jednak już słabiej. Wszędzie temperatura będzie niska, zaledwie od 15 do 20 stopni. Przy silnym wietrze i opadach odczuwalnie może być jeszcze mniej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news