FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pierwsze przymrozki coraz bliżej Polski. Przed nami bardzo zimne noce i wczesne ranki

Do Europy dotarły pierwsze w tym sezonie przymrozki. To oznacza zmieniającą się cyrkulację z letniej na jesienną. W przyszłym tygodniu wyjątkowe chłody poczujemy także w Polsce. Szczególnie zimne będą noce i poranki.

W Europie pierwsze przymrozki. Fot. Pixabay.
W Europie pierwsze przymrozki. Fot. Pixabay.

Nieuchronnie zbliżają się duże zmiany w pogodzie nad Europą. Okres upałów dobiega końca, a jego miejsce zajmą chłody. Pierwsze z nich odczuli już mieszkańcy europejskiej części Rosji. Od Kostromy po Kirow temperatura spadła poniżej zera.

To pierwsze przymrozki na wysokości 2 metrów nad gruntem w tym sezonie. Z północy zaczęło spływać zimne powietrze, które w nadchodzących dniach spodziewane jest także w zachodnich, północnych i centralnych regionach kontynentu, również w Polsce.

W przyszłym tygodniu przy przeważającym zachmurzeniu, opadach deszczu i porywistym wietrze temperatura w wielu regionach kraju nie będzie przekraczać 18 stopni, a nocami i wczesnymi porankami termometry wskazywać będą poniżej 10 stopni.

Nie spodziewamy się jeszcze przymrozków. Te zwykle nadchodzą dopiero w drugiej połowie września, i to tylko lokalnie. Powszechne staną się najwcześniej w październiku.

Nie będą to jeszcze trwałe chłody, które pozostaną z nami na stałe, jednak tradycyjnie o tej porze roku przejście z cyrkulacji letniej na jesienną będzie przebiegać sukcesywnie, początkowo z przeplataniem się bardzo ciepłych i chłodnych mas powietrza.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news