FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Noce i poranki będą bardzo zimne. Miejscami możliwe przymrozki. Kiedy się ociepli?

Nie mamy dobrych wieści dla rolników, sadowników i ogrodników, ponieważ czeka nas kolejna fala bardzo późnych przymrozków, które mogą powodować szkody w uprawach. W których regionach kraju będzie najzimniej i kiedy się ociepli?

Przymrozki mogą powodować szkody w uprawach. Fot. TwojaPogoda.pl
Przymrozki mogą powodować szkody w uprawach. Fot. TwojaPogoda.pl

Im później występują przymrozki, tym większe szkody mogą spowodować. W tym sezonie mamy z nim wyjątkowe problemy, których szybko się nie pozbędziemy. Najbliższe noce i wczesne poranki przyniosą nową falę chłodów.

W całym kraju temperatura spadnie poniżej 10 stopni, a miejscami, zwłaszcza w pasie od Pomorza przez Warmię i Mazury po Podlasie, nie będzie więcej niż 5 stopni. Przy gruncie należy się spodziewać lokalnych przymrozków, do minus 3 stopni.

Najbardziej rozległych przymrozków spodziewamy się podczas weekendu (3-4.06), kiedy w większości regionów kraju będzie zaledwie od 2 do 5 stopni, przy gruncie około zera, a nawet lekko poniżej.

Z wyjątkowymi nocami i porannymi chłodami oraz przymrozkami będziemy się zmagać także co najmniej w pierwszym tygodniu czerwca. Konieczna będzie ochrona upraw szczególnie wrażliwych na skrajnie niskie temperatury.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news