FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Kiedy i w którym regionie kraju temperatura pierwszy raz w tym roku przekroczy 20 stopni?

Przekroczenie 20 stopni będzie pierwszym znakiem, że naprawdę rozpoczęła się wiosna. W ostatnich dniach termometry pokazywały nawet 19 stopni. Kiedy nadejdzie przyjemne ciepło? Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Ostatnio wiało z zachodu, ale my czekamy na wiatr z południa, który przyniesie nam temperatury przekraczające 20 stopni w cieniu. W ubiegły piątek (10.03) byliśmy już bardzo blisko. W Małopolsce termometry pokazały 19 stopni.

Jednak tak ciepło było tylko miejscami, a nie na przeważającym obszarze kraju. Na tak przyjemne temperatury będziemy musieli jeszcze poczekać, chociaż nie za długo. Już od przyszłego tygodnia czeka nas ocieplenie na tyle, aby każdego dnia w większości regionów temperatury były popołudniami dwucyfrowe.

Szczególnie ciepło będzie między wtorkiem a czwartkiem (21-23.03). Najpierw na zachodzie, później na południu i w centrum, a na końcu także na południowym wschodzie termometry pokażą 20 stopni, a niewykluczone, że miejscami jeszcze więcej.

Nie dość, że będzie ciepło, to jeszcze słonecznie, w wielu regionach zupełnie bezchmurnie. Wiatr wreszcie osłabnie, a my będziemy się cieszyć prawdziwymi pierwszymi powiewami wiosny, która powoli zacznie wybudzać przyrodę z zimowego letargu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news