FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

We wtorek wieczorem i w nocy ulewne deszcze, burze i wichury. Sprawdź prognozę

Na południu kraju przez cały dzień, a na zachodzie i północy wieczorem i w nocy spodziewamy się wichur. Aktywny front przyniesie też ulewy i burze. Sprawdź prognozę i ostrzeżenia.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

We wtorek (14.03) kontynuacja niebezpiecznej pogody. Przez cały dzień bardzo mocno wiać będzie na południowych i południowo-wschodnich krańcach naszego kraju. Na pogórzu i w górach porywy wiatru mogą dochodzić do 70-80 km/h, a w górach przekraczać 90-100 km/h.

Z kolei późnym popołudniem, wieczorem i w nocy z wtorku na środę (14/15.03) nad zachodnimi, północnymi i centralnymi regionami kraju przejdzie chłodny front niosący chwilami obfite opady deszczu, miejscami także burze.

W trakcie nich spodziewamy się gwałtownego wzmagania się wiatru z kierunku południowego i zachodniego, który może dochodzić do 70-80 km/h, a miejscami do 90 km/h. Szkwał może łamać gałęzie, uszkadzać dachy budynków i zrywać linie energetyczne.

Przejście frontu poprzedzi znaczny wzrost temperatury nawet do 15 stopni. Podczas opadów, burz i silnego wiatru nastąpi nagłe ochłodzenie nawet o ponad 5 stopni. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news