FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Na bałtyckich plażach sztorm i nawet 7 centymetrów śniegu. Krajobrazy zapierają dech

Wróciła zima, która najwięcej śniegu przyniosła na bałtyckich plażach. Biały puch prószył tam w akompaniamencie sztormu. Krajobrazy zachwycają.

Zima na plaży w Mrzeżynie. Fot. Webcamera.pl
Zima na plaży w Mrzeżynie. Fot. Webcamera.pl

W niedzielę (5.03) w większości regionów kraju przechodzą zarówno przelotne, jak i ciągłe opady śniegu. Przeważnie puch przy kontakcie z powierzchnią roztapia się, ale w miejscach zacienionych tworzy cienką, białą kołderkę.

Inaczej jest miejscami na wybrzeżu, gdzie za sprawą wpływu Morza Bałtyckiego, śniegu spadło bardzo dużo. W rejonie Mrzeżyna i Kołobrzegu nawet 7 centymetrów. Chłodne powietrze napływające nad cieplejszą od niego powierzchnię morza, zaczęło parować i resublimować w śnieg.

Zima na plaży w Mrzeżynie. Fot. Webcamera.pl

Dzięki temu niektóre obszary wybrzeża są obecnie najbardziej zaśnieżonym miejscem w całej Polsce, oczywiście z pominięciem gór. Co więcej, w nocy z soboty na niedzielę (4/5.03) na Bałtyku szalał sztorm. Porywy wiatru dochodziły do 75 kilometrów na godzinę.

Uderzające w plaże fale i zabielone piaski przyciągają spacerowiczów. W najbliższych dniach spodziewamy się dalszych opadów śniegu, które mogą tworzyć krótkotrwałą pokrywę również na pozostałym obszarze wybrzeża i Pomorza.

Źródło: TwojaPogoda.pl / IMGW-PIB.

prognoza polsat news