FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zima sobie o nas przypomni. Spadnie nawet 10 centymetrów śniegu. Kiedy i w których regionach?

Po kilku tygodniach wiosennych temperatur, wraca zima. Miejscami może dojść do paraliżu na drogach, ponieważ spadnie nawet 10 centymetrów śniegu. W których regionach kraju będzie najzimniej i najśnieżniej? Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Szykują się radykalne zmiany w pogodzie. Wyjątkowo wysokie temperatury są już za nami, a przed nami powrót zimy. Na szczęście siarczystych mrozów się nie spodziewamy, jednak chwilami może obficie sypnąć śnieg.

Uderzenie zimy nastąpi w połowie tygodnia, gdy przez Polskę przemknie głęboki cyklon. Jako, że dotrze do nas od południa, to przyniesie bardzo duże ilości wilgoci w postaci deszczu, a następnie także śniegu.

Prognozowana grubość pokrywy śnieżnej (w centymetrach) do końca tygodnia. Fot. Wxcharts.

W środę (18.01) porządnie sypnie w pasie od Śląska przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką po Warmię i Mazury. Spadnie do 5-10 centymetrów śniegu. W kolejnych dniach podobne ilości śniegu spadną na południu i wschodzie kraju.

Największego przyrostu pokrywy śnieżnej spodziewamy się na pogórzu i w górach, o ponad 20 centymetrów. Do końca tygodnia bezśnieżnie nadal będzie tylko na zachodzie i północnym zachodzie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie balansować między niewielkim plusem i minusem. Jedynie nocami i o porankach w całym kraju będzie poniżej zera, ale przeważnie nie więcej niż do minus 5 stopni.

Odczuwalnie może być zimniej, ponieważ opadom śniegu będzie towarzyszyć porywisty wiatr dochodzący do 50-60 km/h. Spodziewane są też bardzo duże wahania ciśnienia oraz jego najniższe wartości od blisko roku.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news