FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wichura uderzy w sylwestrowo-noworoczną noc. W których regionach kraju powieje najmocniej?

Ostrzegamy, że w sylwestrowo-noworoczną noc wiatr może osiągać siłę wichury, a przy tym powodować szkody materialne i stwarzać zagrożenie dla tych, którzy imprezować będą na otwartej przestrzeni. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Pierwsze uderzenie porywistego wiatru spodziewane jest już w noc poprzedzającą Sylwestra. Z piątku na sobotę (30/31.12) porywy południowego i południowo-zachodniego wiatru mogą osiągać do 50-70 km/h, a miejscami do 80 km/h.

Jednak jeszcze mocniej powieje w sylwestrowo-noworoczną noc. Od wieczora aż po świt podmuchy południowo-zachodniego wiatru na przeważającym obszarze kraju będą dochodzić do 60-80 km/h, a miejscami na zachodzie, północy i w centrum nawet do 90 km/h. Nad morzem i w górach porywy powyżej 90 km/h.

Dodatkowo w północnych i wschodnich województwach możliwe są przelotne, ale chwilami obfite opady deszczu. Nie można też wykluczyć sporadycznych burz, które o tej porze roku są bardzo rzadkim zjawiskiem. W ich trakcie wiatr będzie się gwałtownie wzmagać.

Uprzedzamy, że wichura może lokalnie łamać gałęzie, uszkadzać zadaszenia, niszczyć świąteczno-noworoczną dekorację oraz zrywać linie energetyczne. Możliwe są utrudnienia w ruchu spowodowane leżącymi na drogach konarami oraz przerwy w dostawach prądu.

Wybierając witanie 2023 roku na wolnym powietrzu należy zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza nie przebywać w pobliżu drzew oraz wszelkich przedmiotów i konstrukcji, które może uszkodzić silny wiatr.

Noc sylwestrowo-noworoczna minie również pod znakiem większych przejaśnień i rozpogodzeń oraz bardzo wysokiej temperatury, która wahać się będzie od 6-8 stopni na wschodzie przez 10-12 stopni na przeważającym obszarze do nawet 15-17 stopni na zachodzie... Sprawdź prognozę

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news