FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Śniegowe chmury wkraczają nad Polskę. Termometry pokażą nawet minus 15 stopni

Weekend rozpocznie się na zimowo. W niektórych regionach kraju spadnie śnieg i chwyci mróz. Warto sprawdzić szczegółową prognozę, aby nie zostać zaskoczonym przez zmianę pogody.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

W sobotę (3.12) o poranku krajobrazy mogą się delikatnie zabielić miejscami w centrum, na zachodzie i północnym wschodzie kraju. Z biegiem dnia opady śniegu przeniosą się nad północne województwa, gdzie utworzy się biała kołderka o grubości od 1 do 5 centymetrów.

Uprzedzamy, że warunki drogowe mogą się pogarszać, ponieważ będzie ślisko, najpierw z powodu zalegającego śniegu, a następnie wraz z roztopami także błota pośniegowego. Niewielkie przejaśnienia tylko na południu oraz do czasu nadejścia opadów także na północnym zachodzie.

Prognoza pogody na sobotę.

O poranku w całym kraju niewielki mróz, jedynie na północnym wschodzie temperatura spadnie poniżej minus 5 stopni, a na Mazurach i Suwalszczyźnie nawet do minus 15 stopni. Po południu ociepli się. Będzie od minus 3 stopni na północnym wschodzie do 5 stopni na południowym wschodzie.

W niedzielę (4.12) przewaga chmur, nadal z przejaśnieniami głównie w południowej połowie kraju. W centrum spodziewamy się opadów deszczu, a na północy deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognoza pogody na niedzielę.

Poranek z lekkim mrozem, na plusie jedynie na południowym zachodzie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od minus 1 stopnia na północy do 7 stopni na południowym zachodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news