FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nad Polskę spłynęło powietrze znad Arktyki. Temperatura spadła przy gruncie nawet do minus 12 stopni

Nad Polskę napływa bardzo zimne powietrze pochodzące aż znad Arktyki. Najzimniejsze są noce i poranki, które przy gruncie przynoszą nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Kiedy się ociepli?

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Mimo, że podmuch znad Arktyki potrwa krótko, to jednak zdążymy przez niego zmarznąć, głównie nocami i o porankach, które są zdecydowanie najzimniejsze.

W czwartek (20.10) przymrozki mieliśmy w większości regionów kraju. Miejscami, zwłaszcza na północnym zachodzie i w centrum, m.in. w Bydgoszczy i Łodzi, było do minus 3 stopni, a przy gruncie do minus 5 stopni.

Piątkowy (21.10) wczesny poranek najzimniejszy okazał się tym razem we wschodniej połowie kraju, a szczególnie na Mazowszu i Lubelszczyźnie, gdzie przykładowo w Kozienicach odnotowano do minus 4 stopni, a przy gruncie do minus 7 stopni.

Jednak biegunem zimna okazało się Podhale i Tatry. O tyle, o ile danych z tatrzańskich kotłów jeszcze nie mamy, to w Czarnym Dunajcu temperatura spadła nad ranem do minus 9 stopni, a przy gruncie do minus 12 stopni. Tak zimno tej jesieni jeszcze nie było.

Kolejne noce na szczęście będą już cieplejsze, po pierwsze za sprawą napływu masy polarno-morskiej znad Atlantyku, a po drugie z powodu przeważającego zachmurzenia. W nocy i rano temperatura nie powinna spadać poniżej 5 stopni, a popołudniami będzie osiągać niemal 20 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl / IMGW-PIB.

prognoza polsat news