FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Olbrzymie lodowe bryły spadły z nieba w Hiszpanii. Łamały ludziom kości. Zginęło 2-letnie dziecko

Gigantyczny grad spadł na Hiszpanię. Ludziom, którzy nie mieli, gdzie się schronić, nabijał bolesne siniaki i łamał kości. Niestety, z powodu ciężkich obrażeń zginęło dziecko. W sieci pojawiły się przerażające nagrania.

Olbrzymie gradziny w rejonie Girony w Hiszpanii. Fot. Twitter / Ràdio Girona - SER Catalunya / @SERGirona.
Olbrzymie gradziny w rejonie Girony w Hiszpanii. Fot. Twitter / Ràdio Girona - SER Catalunya / @SERGirona.

W Hiszpanii, mimo początku września, upały ani myślą ustąpić. Temperatura wciąż przekracza 35 stopni i tak też będzie nawet do połowy października. Co jakiś czas żar przerywany jest przez burze, które miejscami są bardzo intensywne.

Jedna z nich nawiedziła okolice Girony w Katalonii. Przyniosła nie tylko największą ulewę od 20 lat, ale również olbrzymi grad. Największe lodowe bryły miały średnicę nawet 10 centymetrów, a przy tym dziurawiły dachy, wybijały szyby i niszczyły uprawy i drzewostan.

Fatalne w skutkach okazały się też dla ludności. Mieszkańcy i turyści, którzy nie mieli, gdzie się schronić, doznali bardzo bolesnych obrażeń. Grad spadający z wysokości kilku kilometrów z prędkością nawet ponad 100 kilometrów na godzinę nabijał siniaki i łamał kości.

Przeszło 50 osób trafiło do szpitali. Wśród nich znalazło się 20-miesięczne dziecko, które niestety nie przeżyło, ponieważ doznało poważnych uszkodzeń czaszki. To bardzo rzadki przypadek w Hiszpanii.

Źródło: TwojaPogoda.pl / TVE.

prognoza polsat news