FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Szokujący efekt potężnego gradobicia na Pomorzu. Samochód wylądował na dachu [ZDJĘCIA]

Gwałtowne burze przetoczyły się nad zachodnimi i północnymi regionami kraju. Wystarczył kwadrans gradobicia, aby drogi pokryły się grubą warstwą lodowych bryłek i zmieniły się w lodowiska. Kierowcy wyczyniali istne piruety.

Samochód dachował po poślizgu na gradzie w rejonie Koszalina. Fot. Facebook / Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim.
Samochód dachował po poślizgu na gradzie w rejonie Koszalina. Fot. Facebook / Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim.

W rejonie Koszalina na Pomorzu w poniedziałek (30.05) po południu grad sypał tak intensywnie, że utworzył warstwę o grubości nawet 20 centymetrów. Krajobrazy przypominały środek zimy.

Kierowcy nie zachowali należytej ostrożności na drogach, które zmieniły się w lodowiska, i dla niektórych z nich skończyło się to dachowaniem. Gradobiciom towarzyszył ulewny deszcz i porywisty wiatr.

W niektórych miejscach zaobserwowano leje kondensacyjne, które jednak nie sięgnęły powierzchni ziemi, więc nie można ich określić mianem pełnoprawnych trąb powietrznych, choć z wyglądu je przypominały.

Pomorze od kilku dni przeżywa istny armagedon pogodowy. To najzimniejszy, najbardziej deszczowy, burzowy i wietrzny region w naszym kraju. Temperatura ledwo przekracza tam 10 stopni, porywy wiatru dochodzą do 70 km/h, a w krótkim czasie spadło nawet ponad 40 mm deszczu.

Wypoczynek na plażach okazał się niemożliwy, ponieważ z powodu sztormowego wiatru, wysokich fal i przenikliwego chłodu nie można było spokojnie powylegiwać się w promieniach słońca. W tym tygodniu nad morzem na krótko ociepli się, ale deszcze nie ustąpią.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Facebook.

prognoza polsat news