FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend nagłe załamanie pogody. Olbrzymie ochłodzenie, burze i ulewy. Gdzie będzie najgroźniej?

W weekend czekają nas bardzo duże zmiany w pogodzie. Przede wszystkim odpoczniemy od upału, ale musimy się liczyć z burzami, które mogą być gwałtowne. W których regionach kraju aura będzie najbardziej niebezpieczna? Sprawdź prognozę.

Fot. Unsplash / Danny Lines.
Fot. Unsplash / Danny Lines.

W weekend z zachodu na wschód kraju będzie wędrować chłodny front atmosferyczny wraz z towarzyszącymi mu burzami z ulewami, gradem i porywistym wiatrem. Deszcz jest potrzebny, ale miejscami spadnie go na tyle dużo, że dojdzie do podtopień.

Pogoda na sobotę, 6 sierpnia

Początek weekendu pod znakiem przelotnych opadów, a miejscami także burz z gradem i porywistym wiatrem w województwach wschodnich, południowych i centralnych. Od zachodu kraju niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać.

Prognoza pogody na sobotę.

Wyraźnie się ochłodzi, miejscami z dnia na dzień nawet o kilkanaście stopni. Jeszcze tylko na południowym wschodzie utrzyma się upał do 31-32 stopni. Poza tym będzie całkiem przyjemnie od 17-19 stopni na północy i terenach górzystych do 24-25 stopni na zachodzie, południu i w centrum.

Pogoda na niedzielę, 7 sierpnia

Druga połowa weekendu ze zdecydowaną poprawą pogody. Będzie słonecznie, jedynie miejscami na krańcach północnych i wschodnich może jeszcze słabo i przelotnie padać.

Prognoza pogody na niedzielę.

Temperatura będzie optymalna dla naszego samopoczucia i aktywności na świeżym powietrzu, bez męczącego żaru. Termometry wskażą od 20-22 stopni na północy przez 23-25 stopni na większym obszarze do 26 stopni na zachodzie i południowym wschodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news