FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Przerażająco piękne. Spektakularne chmury burzowe wędrują nad Polską i sieją spustoszenie [ZDJĘCIA]

Front burzowy przynosi spektakularne chmury, które choć wyglądają fantastycznie, to jednak są bardzo groźne, bo niosąc ulewy, gradobicia i wichury miejscami powodują szkody materialne. Zobacz niesamowite zdjęcia.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Tradycyjnie podczas burz miejscami ulewne deszcze powodują podtopienia dróg i piwnic, grad uszkadza i niszczy uprawy oraz samochody, a porywisty wiatr zrywa dachy i łamie drzewa. Strażacy interweniowali ponad 700 razy, głównie na Śląsku i w Wielkopolsce

Przed gwałtownymi zjawiskami ostrzegają chmury burzowe sunące przez niebo. Przybierają one szare, granatowe i czarne barwy. Tworzą łuki z falbankami i poszarpanymi brzegami. To oczywiście wały chmurowe zwane też wałami szkwałowymi.

Towarzyszy im bardzo silny wiatr, po którym spadają hektolitry deszczu, czasem z gradem, i występują błyskawice. Nie można ich ignorować. To ostatni dzwonek, aby schronić się przed deszczem i burzą w bezpiecznym miejscu.

Te najsilniejsze zjawiska mają miejsce na południu, wschodzie i w centrum kraju. Niebezpiecznie będzie aż do późnych godzin wieczornych, a na południowym wschodzie także w nocy. Zachowajmy ostrożność.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news