FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Zamiast wiosny będziemy mieć jesień. Deszczowo, wietrznie i bardzo chłodno

Jeśli marzy się Wam w nadchodzący weekend błogi wypoczynek na świeżym powietrzu, to musimy Was rozczarować. Zapowiada się jesienna aura, ponieważ będzie się chmurzyć, padać, porywiście wiać, a temperatura nie przekroczy 15 stopni.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Pogoda popsuje nam ostatni weekend meteorologicznej wiosny, który minie pod znakiem jesiennej pogody. Zapowiedzią tego będzie front atmosferyczny, który przemknie nad Polską w piątek (27.05), przynosząc nam chmury, deszcz i porywisty wiatr.

Pogoda na sobotę, 28 maja

Pierwszy dzień weekendu będzie najbardziej paskudny. Będzie się poważnie chmurzyć, jedynie z niewielkimi przejaśnieniami. Na rozpogodzenia nie mamy co liczyć. Wszędzie spadnie deszcz, najmocniej i najdłużej w północnej połowie kraju. Miejscami możliwe burze.

Prognoza pogody na sobotę.

Na termometrach zobaczymy zaledwie od 11 stopni na zachodzie, w centrum i na północnym wschodzie przez 12-14 stopni na przeważającym obszarze do 15 stopni na południu kraju. Jednak porywy zachodniego wiatru do 50-70 km/h, a na północy do 80-90 km/h, będą obniżać temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni. Wichura może powodować szkody.

Pogoda na niedzielę, 29 maja

W drugiej połowie weekendu aura poprawi się, ale tylko nieznacznie. W dalszym ciągu będzie się chmurzyć, bez większych rozpogodzeń. Padać będzie głównie na północy i wschodzie, na pozostałym obszarze deszcze osłabną i zanikną.

Prognoza pogody na niedzielę.

Ocieplenia nie będzie. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 11 stopni na zachodzie przez 12-15 stopni na większym obszarze do 16 stopni na południu kraju. Utrzyma się bardzo silny wiatr w porywach do 40-50 km/h. Będzie przeszywająco chłodno.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news