FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Po przymrozkach znów zrobi się bardzo gorąco. Ile stopni wskażą termometry?

Pierwsza połowa tygodnia przyniesie powrót późnych przymrozków, które mogą pustoszyć uprawy na polach. Druga połowa tygodnia minie pod znakiem dużego ocieplenia. W wielu miejscach zrobi się gorąco. Sprawdź, ile stopni wskażą termometry.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Nie mamy dobrych wieści dla rolników, sadowników i ogrodników, ponieważ nad Polskę zaczyna spływać chłodne powietrze, które z każdą nocą i porankiem na coraz większym obszarze kraju będzie się objawiać przymrozkami.

Pierwsze spadki temperatury poniżej zera są już za nami. W poniedziałek (16.05) o świcie przygruntowe przymrozki mieliśmy miejscami na północy i północnym wschodzie. Kolejne wczesne ranki będą jeszcze zimniejsze, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum, a także na terenach górzystych.

Apogeum przymrozków przypadnie na środowy (18.05) wczesny poranek. Krótko po wschodzie Słońca spodziewamy się na większym obszarze kraju spadków temperatury do około zera, a miejscami do minus 3 stopni. Jeszcze zimniej będzie przy gruncie, do minus 5 stopni.

Od czwartku (19.05) noce i poranki będą coraz cieplejsze i już bez przymrozków. Zacznie napływać łagodniejsze powietrze, które przyniesie naprawdę gorące popołudnia. Jeszcze tego samego dnia w większości regionów odnotujemy co najmniej 20 stopni, a na zachodzie ponad 25 stopni.

W piątek i sobotę (20-21.05) temperatury rzędu 20-23 stopni, a miejscami powyżej 25 stopni, notować będziemy już wszędzie. Jednak zamiast słonecznej aury nadciągną ciężkie chmury, które zaczną przynosić opady, miejscami obfite, połączone z burzami. Będzie parno i duszno.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news