FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niebezpieczna pogoda na południu kraju. Burze, ulewy i gradobicia. Sprawdź ostrzeżenia

Majówka na południu kraju minie pod znakiem bardzo niebezpiecznej pogody. Spodziewamy się przelotnych, ale ulewnych deszczy, miejscami połączonych z burzami, gradem i porywistym wiatrem. Sprawdź prognozę i ostrzeżenia.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Od niedzieli (1.05) do wtorku (3.05) włącznie, czyli przez cały długi weekend majowy mieszkańcy i turyści wypoczywający na południu kraju muszą zachować szczególną ostrożność z powodu niebezpiecznej pogody.

Spodziewamy się tam codziennych przelotnych opadów deszczu, które miejscami mogą być połączone z burzami, gradem i porywistym wiatrem. Najbardziej gwałtowne zjawiska będą występować popołudniami i wieczorami.

W ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

Prognoza pogody na poniedziałek.

Mimo opadów i burz, temperatura będzie wysoka, oscylując w najcieplejszym momencie dnia od 18 do 20 stopni. Poranki i przedpołudnia powinny być jeszcze słoneczne i suche. Dopiero z biegiem dnia zacznie się chmurzyć, padać i grzmieć. Na noc aura ponownie będzie się uspokajać.

Prognoza pogody na wtorek.

Szczególnie ostrzegamy turystów wybierających się w góry, ponieważ burze mogą się pojawiać znienacka i stwarzać poważne zagrożenie na otwartej przestrzeni. Lepiej wychodzić na szlaki w pierwszej połowie dnia i wracać w doliny jeszcze przed godziną 14:00.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news