FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Majówka z wymarzoną pogodą? Będzie słonecznie i nawet 25 stopni? Sprawdzamy prognozę

Pogoda tej wiosny nas nie rozpieszcza. Albo chmurzy się i pada, albo też jest zimno i wieje. Czy aura się nad nami zlituje i przyniesie przepiękną majówkę? Będzie słonecznie i nawet 25 stopni? Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

W drugiej połowie tygodnia deszcze nas nie opuszczą, jednak spodziewamy się zdecydowanie więcej przejaśnień i rozpogodzeń, a temperatura będzie rosnąć. Jeszcze przed końcem tygodnia termometry pokażą niemal 20 stopni, jednak tylko lokalnie.

Tak ciepło będzie w niedzielę (24.04) na krańcu południowo-wschodnim. Na pozostałym obszarze nie możemy liczyć na więcej niż od 10 do 15 stopni. W chwilach ze słońcem będzie przyjemnie, ale w strugach deszczu przeszywająco chłodno.

Na większe ocieplenie i dłuższe chwile z pogodnym niebem poczekamy do przyszłego tygodnia. Temperatura częściej będzie przekraczać 15 stopni, dochodząc miejscami do 20 stopni. Przełom nastąpi jednak dopiero podczas długiego weekendu majowego.

Jeszcze w sobotę (30.04) zdecydowanie się ociepli. Na zachodzie i południu będzie do 20 stopni. W niedzielę (1.05) zaczniemy być rozpieszczani przez pogodę. Niemal w całym kraju odnotujemy od 15 do 20 stopni, a na zachodzie i południowym zachodzie do 23 stopni, choć nie można wykluczyć, że lokalnie pęknie pierwsze w tym roku 25 stopni.

W poniedziałek (2.05) równie ciepło będzie na południu i wschodzie kraju, zaś we wtorek (3.05) już tylko na południowym wschodzie. Miejmy nadzieję, że przepiękna pogoda przedłuży się na kolejne dni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news