FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pierwszy park narodowy w Polsce wprowadza limity dla turystów. Bilety tylko przez internet

Jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce, jako pierwszy wprowadził sprzedaż biletów jedynie przez internet. Bez nich nie wejdziecie. Mowa o naszej rodzimej Arizonie, rozsławionej przez kultowe filmy.

Góry Stołowe. Fot. TwojaPogoda.pl
Góry Stołowe. Fot. TwojaPogoda.pl

Czy wiecie, że w Polsce mamy namiastkę Arizony? To Góry Stołowe, które tworzą skałki o najróżniejszych kształtach. Te niezwykłe twory geologiczne powstały miliony lat temu na dnie nieistniejącego już Morza Czeskiego.

Władze parku właśnie wprowadziły sprzedaż biletów wyłącznie przez internet. Jeśli ich nie wykupicie wcześniej, możecie nie zwiedzić największych atrakcji, rozsławionych m.in. przez kultowe filmy z serii „Opowieści z Narnii”.

Taka decyzja podyktowana jest gwałtownie rosnącą popularnością tego parku, jednego z najpiękniejszych w Polsce, ale jednocześnie dotychczas mało znanego. Ruch turystyczny nie tylko zwiększa się, ale też rozdrabnia, przerzucając się z obleganych atrakcji na te słabiej odwiedzane.

To właśnie zjawisko dotyka Góry Stołowe, a zwłaszcza najbardziej popularne Błędne Skałki i Szczeliniec Wielki. Na te dwie trasy należy mieć bilet on-line wykupiony z wyprzedzeniem. Pozostałe spośród 120 kilometrów tras, możemy przemierzać całkowicie bezpłatnie.

Turyści powinni być zadowoleni z wprowadzenia limitu, ponieważ mniejsza ilość zwiedzających pozwoli kontemplować przyrodę w większej ciszy i spokoju, zwłaszcza, że niektórzy turyści mają problemy z przejściem przez wąskie szczeliny w skałach, a w tłoku łatwiej o wypadek.

Od 25 kwietnia w ciągu jednej godziny na trasę będzie mogło wejść maksymalnie 400 osób. Bilet normalny kosztuje 12 zł, a ulgowy 6 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Zanim wybierzecie się na wycieczkę, koniecznie zobaczcie powyższe filmiki w rewelacyjnej jakości obrazu 8K i uspokajającą muzyką.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Park Narodowy Gór Stołowych.

prognoza polsat news