FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W których regionach kraju w weekend spadnie śnieg i jak duży będzie mróz? Sprawdź prognozę

W weekend w niektórych regionach kraju dosypie śniegu, a w innych ściśnie mróz. Warto sprawdzić prognozę, aby nie zostać zaskoczonym przez pogodę w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas podróży.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Nad Polskę w dalszym ciągu napływa bardzo zimne powietrze pochodzenia arktycznego, które sprawia, że miejscami mamy całodobowy mróz, a pod śniegiem jest ponad połowa powierzchni naszego kraju. Co czeka nas w weekend?

Pogoda w sobotę

Początek weekend przyniesie nam sporo przejaśnień, a na wschodzie także większych rozpogodzeń. Najwięcej chmur zgromadzi się nad regionami północno-zachodnimi i jedynie tam może słabo i przelotnie popadać śnieg, ale też śnieg z deszczem i krupa śnieżna.

Prognoza pogody na sobotę.

Na termometrach o poranku będzie mroźno. W ciągu dnia ociepli się. W najcieplejszym momencie odnotujemy od minus 1 stopnia na północnym wschodzie do 3 stopni na południowym zachodzie. Południowo-zachodni wiatr będzie silny, w porywach do 40-50 km/h.

Pogoda w niedzielę

W drugiej połowie weekendu najwięcej słońca spodziewamy się w województwach wschodnich i północnych, a zwłaszcza na północnym wschodzie. Najbardziej chmurzyć się będzie na zachodzie i południu, tam też przelotnie popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognoza pogody na niedzielę.

Po południu termometry wskażą od minus 1 stopnia na północnym wschodzie do 4 stopni na środkowym zachodzie. Utrzyma się porywisty wiatr z południa, który chwilami może osiągać do 30-40 km/h i zmagać uczucie zimna.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news