FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niebezpiecznie w sylwestrowy wieczór. Porywy wiatru do 70 km/h, obfite deszcze i wyjątkowe ciepło

Kończący się rok pożegnamy bardzo niespokojną pogodą, która może pokrzyżować plany tym, którzy planują bawić się na wolnym powietrzu. Nie dość, że będzie porywiście wiać, to jeszcze obficie padać. Jedynie temperatura będzie sprzyjać. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

W sylwestrowy wieczór pogodą w Polsce rządzić będzie układ niskiego ciśnienia znad środkowego Bałtyku. Zamiast zimowej aury, przyniesie nam typowo jesienne klimaty. Za wysokie temperatury zapłacimy jednak deszczem i porywistym wiatrem.

To drugie zjawisko może się okazać nie tylko dokuczliwe, ale też niszczycielskie. W całym kraju porywy południowo-zachodniego wiatru będą dochodzić do 50-60 km/h, a miejscami nawet do 70 km/h. To już niebezpieczne wartości. Trzeba się liczyć z lokalnymi szkodami.

Prognoza pogody na sylwestra.

Wiatr może łamać gałęzie, uszkadzać zadaszenia, powodować przerwy w dostawach prądu oraz przewracać i przenosić nieprzymocowane przedmioty. Podczas witania 2022 roku „pod chmurką” warto zachować szczególną ostrożność i lepiej zrezygnować z fajerwerków.

Dodatkowo w większości regionów kraju spodziewamy się opadów deszczu, które będą miały charakter ciągły oraz nawet umiarkowane natężenie. Najmocniej popada w północnych, wschodnich i centralnych województwach.

Prognoza pogody na sylwestrową noc.

Zarówno deszcz, jak i silny wiatr będą potęgować uczucie zimna. Mimo, że temperatura będzie nietypowo wysoka, jak na tę porę roku, osiągając od 6-8 stopni na większym obszarze do 10-11 stopni na zachodzie i południu, to jednak odczuwalnie będzie nawet o kilka stopni mniej.

A jaka pogoda czeka nas w noworoczny poranek? Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i nadal utrzymującym się porywistym wiatrem. Na termometrach od 4 stopni na północy do 6-8 stopni w pozostałych regionach.

Prognoza pogody na Nowy Rok.

W ciągu dnia bez większych zmian w pogodzie. Dominować będzie pochmurna aura z niewielkimi przejaśnieniami. Prawie wszędzie będzie padać deszcz. Wiatr zacznie powoli słabnąć, ale nadal będzie wiać dość mocno i pozostanie nieprzyjemny. Temperatura od 5 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na południowym zachodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news