FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Argentyńczycy są w szoku. Nigdy wcześniej nie widzieli samochodu pokrytego lodem [WIDEO]

Media społecznościowe w Argentynie obiegło nagranie pokrytego lodem samochodu. Młodzi mieszkańcy tego kraju byli w szoku, ponieważ coś podobnego widzieli u siebie po raz pierwszy. Skąd się wzięła euforia na widok wydawałoby się zwyczajnego zjawiska?

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Argentyna położona jest w bardzo łagodnym klimacie, gdzie zimy są zwykle ciepłe. W większości najgęściej zaludnionych miejsc, w najchłodniejszym okresie roku, panuje aura co najwyżej znana nam z jesieni.

O łagodności tamtejszych zim świadczy fakt, że ostatni śnieg spadł w Buenos Aires, stolicy tego kraju, aż 14 lat temu. Co więcej, krajobrazy zabieliły się wtedy po raz pierwszy od 1917 roku, a więc od blisko 90 lat.

Nic więc dziwnego, że nastolatkowie, którzy najchętniej korzystają z mediów społecznościowych, są tak podekscytowani widokiem oblodzonego samochodu, przemierzającego górzyste obszary ich kraju. W swoim życiu na własne oczy śniegu jeszcze nie widzieli, podobnie jak oblodzonych samochodów.

Góry są jedynym miejscem, gdzie w Argentynie zimy są surowe, panują mrozy i pada śnieg. Podczas ostatniego śniegu w 2007 roku, białe krajobrazy były tak wielkim zaskoczeniem, że najstarsi mieszkańcy wylegli na ulice, aby zatańczyć na białym puchu i porzucać się śnieżkami.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news