FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza pogody na weekend. Czy będzie słonecznie i ciepło, a może deszczowo i wietrznie?

Czy pogoda w weekend poprawi się? Będzie cieplej i słoneczniej, a może utrzyma się jej kapryśne oblicze z deszczem i porywistym wiatrem? Sprawdź szczegółową prognozę pogody na weekend.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

W weekend czeka nas tylko częściowa poprawa pogody. Najwięcej szczęścia będą mieć mieszkańcy południowych regionów, gdzie padać nie powinno, a niebo rozpogodzi się. Najgorzej będzie na północy, z opadami i najniższą temperaturą.

Pogoda w sobotę

Parasole przydadzą się w północnych województwach, gdzie będzie się poważnie chmurzyć oraz słabo i przelotnie padać. Im dalej na południe, tym więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Najsłoneczniej będzie na Śląsku i w Małopolsce, a także w górach.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 9 stopni na Mazurach i Podlasiu do 13 stopni na Śląsku. Utrzyma się porywisty wiatr z zachodu dochodzący do 50 km/h, a nad morzem do 60-70 km/h. Ciśnienie po dużym wzroście zacznie się stabilizować.

Pogoda w niedzielę

Tym razem bez opadów na południu i wschodzie, ale nawet tam zacznie się chmurzyć. Na pozostałym obszarze tylko niewielkie przejaśnienia i deszcz. Najmocniej popada na Pomorzu.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Ochłodzi się jeszcze bardziej. Temperatura wyniesie od 6 stopni na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Śląsku i w Małopolsce. Wiatr zmieni kierunek na południowo-zachodni i nadal będzie silny, w porywach do 50 km/h, a nad morzem do 60-70 km/h. Ciśnienie zacznie szybko spadać.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news