FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Potworny mróz na szczycie Śnieżki. Temperatura odczuwalna spadła do minus 35 stopni [ZDJĘCIE]

Turyści, którzy wchodzili na najwyższą górę Sudetów, stanęli oko w oko z ekstremalną i zarazem skrajnie niebezpieczną pogodą. Na Śnieżce przy porywistym wietrze, niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności, odczuwalnie było aż minus 35 stopni.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Skrajne warunki atmosferyczne panowały w sobotę (23.10) na szczycie Śnieżki w Karkonoszach. Na wysokości 1600 metrów temperatura spadła do minus 4 stopni. Choć nie było szczególnie mroźno, to jednak bardzo mocno wiało.

Średnia prędkość wiatru dochodziła rano do 83 km/h, ale w ciągu dnia wzrosła do 87 km/h. Jednocześnie porywy sięgały chwilami 115 km/h. Wilgotność względna wzrosła z 98 do 99 procent. Z powodu niskiego pułapu chmur panowała gęsta, marznąca mgła, która osadzała szadź.

Jak poinformował Karkonoski Park Narodowy, temperatura odczuwalna spadła do minus 35 stopni. W takich warunkach następuje bardzo szybkie wychłodzenie organizmu. Miejmy nadzieję, że nikomu nie przyszło do głowy morsowanie.

Lodowata aura długo jednak się nie utrzyma. W niedzielę (24.10) nadejdzie duże ocieplenie. Przy pogodnym niebie temperatura wzrośnie do 8 stopni, a w poniedziałek (25.10) nawet do 10 stopni. Warunki turystyczne znów będą sprzyjające.

Źródło: TwojaPogoda.pl / KPN.

prognoza polsat news