FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda w weekend niejednego zaskoczy. Czy mamy się czego obawiać? Sprawdź prognozę

Czy w weekend pogoda pozwoli nam zachwycać się złotą polską jesienią przy pogodnym niebie i przyjemnej temperaturze? Prognozy potrafią zaskoczyć, ale czy mile? Sprawdź szczegółowe przewidywania na koniec tygodnia.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

W weekend czekają nas zmiany w pogodzie. Po kilku pochmurnych, mokrych i chłodnych dniach zza chmur wyjrzy słońce, wiatr osłabnie, a deszcze ustąpią. Sprawdźmy szczegółową prognozę.

Pogoda na sobotę

Niebo wreszcie zacznie się przejaśniać i rozpogadzać, zwłaszcza na południu, wschodzie i w centrum kraju. Nadal chmurzyć się będzie na zachodzie i północy, ale jeśli pojawi się deszcz, to tylko lokalnie, będzie słaby i przelotny.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Niestety, temperatura nie wzrośnie, a wręcz spadnie. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 10 stopni na północnym wschodzie i zachodzie przez 11 stopni na większym obszarze do 12 stopni na południu. Wiatr z kierunku zachodniego będzie słaby i umiarkowany, tylko chwilami silniejszy.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu nadal najsłoneczniejsza na południu kraju, również w górach. Na pozostałym obszarze spore zachmurzenie, ale z przejaśnieniami. Słaby, przelotny deszcz spadnie tylko miejscami na północy.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura bez większych zmian. Maksymalnie odnotujemy od 9 stopni na wschodzie przez 10-11 stopni w większości miejsc do 12 stopni na południowym zachodzie. Wiatr z południa i zachodu będzie słaby, najwyżej umiarkowany.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news