FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zima na południu Polski. Pierwszy śnieg w Zakopanem oraz w Karkonoszach i Beskidach [ZDJĘCIA]

W górach panuje już prawdziwa zima. Pierwszy w tym sezonie śnieg spadł w Karkonoszach i Beskidach, ale również w miejscowościach podgórskich, w tym również w Zakopanem. Zobaczcie, jak jest pięknie.

Zima na Podhalu. Fot. TwojaPogoda.pl
Zima na Podhalu. Fot. TwojaPogoda.pl

Pierwszy śnieg w Tatrach spadł jeszcze we wrześniu, wcześniej niż zazwyczaj. Teraz przyszedł czas również na powiewy zimy w niższych górach. Białym puchem sypnęło w Karkonoszach i Beskidach. Miejscami spadło nawet ponad 5 centymetrów śniegu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zakopane-wypoczynek (@zakopanewypoczynek)

Jeśli wybieracie się w góry, to uważajcie, ponieważ jest bardzo ślisko, a śnieg, który może się miejscami roztapiać, tworzy na szlakach błoto. Niski pułap chmur znacznie ogranicza widoczność, a temperatura spada poniżej zera.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nosalowy Dwór Resort & SPA (@nosalowy_dwor)

Pierwszy śnieg w Zakopanem zaczął prószyć w środę (13.10) w drugiej połowie nocy. W wyżej położonych częściach miasta wciąż kolorowe krajobrazy zabieliły się. Wystarczyło kilka centymetrów puchu, aby jesień zmieniła się w zimę.

Panorama Tatr z Zakopanego. Po lewej zdjęcie z wczoraj, a po prawej z dzisiaj. Fot. TOPR.

W niższych częściach Zakopanego, również na Krupówkach, śnieg przeszedł w deszcz ze śniegiem i w deszcz, a białe krajobrazy znikły. W ciągu dnia opady przejściowo ustąpią, aby wrócić ponownie wieczorem i w nocy.

Widok z Kasprowego Wierchu na Czerwone Wierchy i Dolinę Goryczkową w Tatrach. Fot. TwojaPogoda.pl

Warunki drogowe pogorszyły się, jest mokro i ślisko, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na terenach o dużym nachyleniu. Ujemna temperatura sprawia, że warstwa wody zbierająca się na drogach i chodnikach zamarzła tworząc oblodzenie. We wtorek (12.10) pierwszy śnieg spadł z kolei na Śnieżce w Karkonoszach. Obecnie leży go już 6 cm.

Widok na Halę Gąsienicową w Tatrach. Fot. TOPR / IMGW.

W kolejnych dniach spodziewamy się dalszych powiewów zimy. Śnieg może prószyć o różnych porach doby, zarówno sam, jak i w akompaniamencie deszczu, w zależności od panującej temperatury. Śnieg będzie w górach bawić coraz częściej, aż pozostanie na całą zimę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GOPR Karkonosze (@goprkarkonosze)

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news