FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W Rosji prawdziwa zima. Szaleją potężne zamiecie śnieżne, a na termometrach 25 stopni mrozu

W tym samym czasie, gdy my liczymy w weekend na babie lato z temperaturą powyżej 20 stopni i pogodne niebo, to w Rosji panuje już prawdziwa zima. Szaleją potężne zawieje śnieżne, a na termometrach jest nawet minus 25 stopni.

Zamieć śnieżna w Anadyrze w Rosji. Fot. Facebook / The Siberian Times.
Zamieć śnieżna w Anadyrze w Rosji. Fot. Facebook / The Siberian Times.

Na rosyjskim Dalekim Wschodzie przełom września i października przynosi uderzenie prawdziwej zimy. Pierwszy raz w tym sezonie temperatura przez całą dobę jest ujemna. Nocami i wczesnymi porankami spada nawet do minus 25 stopni.

Jednak siarczysty mróz to tylko jedno z oblicz panującej aury. O wiele gorsze są potężne zawieje śnieżne, które przynosi wędrujący nad regionem układ niskiego ciśnienia. Opadające płatki śniegu niesione są przez porywy wiatru przekraczające 100 kilometrów na godzinę.

Wichura łamie drzewa, zrywa dachy i uszkadza linie energetyczne. Prąd przestał płynąć do wielu gospodarstw domowych, wobec czego brakuje nie tylko światła, ale też ogrzewania. Mieszkańcy opatuleni w koce skarżą się, że w domach temperatura spada do zaledwie 10 stopni.

Służby cywilne zalecają pozostanie w domach, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo. Zamknięto wszystkie szkoły, odwołano loty i wstrzymano transport autobusowy. Jak się okazuje, nawet w Rosji, gdzie wydawać by się mogło zima nikomu straszna nie jest, czasem potrafi zaskoczyć swoją intensywnością.

Źródło: TwojaPogoda.pl / The Siberian Times.

prognoza polsat news