FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Tornado na wybrzeżach Bałtyku spychało ludzi z pomostów do wody. Są ciężko ranni [WIDEO]

Tornado pojawiło się na wybrzeżach Morza Bałtyckiego. Bardzo silny wiatr spychał ludzi z pomostów do wody. Osoby przebywające w porcie odniosły obrażenia, gdy uderzały ich unoszące się w powietrzu przedmioty. Stan niektórych poszkodowanych jest ciężki. Zobacz nagrania.

Trąba powietrzna w niemieckiej Kilonii. Fot. Twitter.
Trąba powietrzna w niemieckiej Kilonii. Fot. Twitter.

W środę (29.09) krótko przed godziną 18:00 trąba powietrzna pojawiła się na wybrzeżach Morza Bałtyckiego w niemieckiej Kilonii. Lej sięgnął najpierw południowych dzielnic miasta, a następnie tak szybko dotarł nad port, że znajdujące się tam osoby, nie zdążyły się schronić.

Właściciele jachtów i łódek oraz spacerowicze pod naporem wiatru spadali z pomostów do wody. Niektórzy zostali ranni, gdy uderzały w nich unoszące się z impetem w powietrzu najróżniejsze porwane przez tornado przedmioty. 7 osób trafiło do szpitali, a stan 3 z nich jest określany jako ciężki.

Trąba na nabrzeżu łamała drzewa, które upadały tarasując drogi i chodniki. Uszkodziła też kilka dachów zabudowań, zanim przemieściła się w głąb Zatoki Kilońskiej. Jednak, jak twierdzą naoczni świadkowie, po pewnym czasie ponownie wyszła na ląd, tym razem na wysokości dzielnic Düsternbrook i Holtenau, również tam czyniąc spustoszenia.

Na podstawie obrazów radarowych oraz materiału zdjęciowego i filmowego ustalono, że żywioł pokonał w sumie 10,5 kilometra, a szerokość jego ścieżki sięgnęła 60 metrów. Trąby wodne na Bałtyku najczęściej występują właśnie we wrześniu, chociaż zwykle trzymają się z dala od lądu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news