FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wyjątkowo mocno zatrzęsło grecką Kretą. Zawaliły się budynki. Niestety, są ofiary [ZDJĘCIA]

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w poniedziałek o poranku Kretę w Grecji. Epicentrum znajdowało się blisko stolicy wyspy. Zawaliło się wiele budynków. Wybuchła panika, ludzie wybiegli na ulice. Niestety, są ofiary i spore szkody.

Skutki trzęsienia ziemi na greckiej Krecie. Fot. Twitter.
Skutki trzęsienia ziemi na greckiej Krecie. Fot. Twitter.

Ziemia zatrzęsła się w poniedziałek (27.09) o godzinie 9:17 czasu polskiego. Epicentrum wstrząsu o sile M6.0 znajdowało się w środkowo-wschodniej części Krety, zaledwie 25 kilometrów od Heraklionu, stolicy Krety. Ze względu na płytkie ognisko drżenie było dotkliwe. Spadały obrazy ze ścian, drżały szyby w oknach, spadały z półek lżejsze przedmioty. Ludzie opuszczali domy w panice. Ewakuowano hotele.

Wiele budynków uległo uszkodzeniu, niektóre zawaliły się. W gruzach mogą się znajdować uwięzione osoby. Najnowszy bilans mówi o co najmniej 1 ofierze, która poniosła śmierć, gdy runęło sklepienie kościoła, z kolei 9 osób zostało rannych. Trwa akcja ratownicza i przeszukiwanie rumowisk.

Grecja jest krajem aktywnym sejsmicznie, gdzie ziemia trzęsie się niemal codziennie, ale zazwyczaj słabo. Raz na jakiś czas zdarzają się większe wstrząsy, które powodują szkody. Do poprzedniego doszło w marcu w Tesalii, gdy zginęła 1 osoba, a 3 zostały ranne.

Źródło: TwojaPogoda.pl / USGS.

prognoza polsat news