FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Szykuj się na ból głowy i łamanie w kościach. To będzie największy spadek ciśnienia w tym sezonie

Nie mamy dobrych wieści dla meteopatów, ponieważ pogoda w najbliższym czasie będzie im dokuczać. Przyczyną będzie największy w tym sezonie spadek ciśnienia, ale także deszcze, porywisty wiatr i wahania temperatury.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Jeśli jeszcze nie boli Cię głowa, to wkrótce może to nastąpić, ponieważ zbliża się najgłębszy w tym sezonie niż, który sprawi, że w środę (22.09) od późnego popołudnia i wieczora ciśnienie zacznie gwałtownie spadać i tak też będzie przez następną dobę.

Najszybciej ciśnienie będzie spadać w czwartek (23.09), nawet o 1 hPa w ciągu każdej godziny. To oznacza, że w ciągu 24 godzin ciśnienie średnio obniży się o 20-25 hPa. Na północnym wschodzie aż o 30 hPa, a na południowym zachodzie o 15 hPa.

Nad ranem w piątek (24.09), gdy niż będzie znajdować się najbliżej polskich granic, a ciśnienie spadnie do najniższego poziomu, barometry pokażą od 994 hPa na Podlasiu do 1015 hPa na Dolnym Śląsku.

Jakby tego było mało, to jeszcze w czwartek i piątek (23-24.09) będzie bardzo mocno wiać z kierunku zachodniego w porywach do 70-90 km/h, a lokalnie nawet powyżej 100 km/h. Dodatkowo możliwe są deszcze. Niesprzyjająca będzie też temperatura ulegająca dużym wahaniom.

Niebezpieczne znużenie

Meteopaci, czyli osoby wrażliwe na nagłe zmiany pogody oraz skrajne zjawiska atmosferyczne, mogą się skarżyć na najróżniejsze dolegliwości. Mogą odczuwać „łamanie w kościach”, senność, rozkojarzenie i powolniejszą reakcję na bodźce.

Seniorzy cierpiący na choroby układu krążenia mogą odczuć nasilenie się objawów chorobowych, a także stanów bólowych. W taką aurę pogotowie wyjeżdża na wezwania znacznie częściej niż zazwyczaj, i to nie tylko do osób chorych.

Ponura, deszczowa i wietrzna aura wywołuje u kierowców znużenie, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Może to prowadzić do kolizji i wypadków. Dlatego w tak nieprzyjemne chwile warto będzie uciąć sobie popołudniową drzemkę, aby nabrać sił na dalszą część dnia.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news