FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zagadka „świecącego kosmity” została rozwiązana. Wiemy, co pojawiło się na niebie [WIDEO]

Mieszkańcy chińskiego miasta Shenyang donoszą o pojawieniu się świetlistej postaci na niebie, która do złudzenia przypominała kosmitę. Zdjęcia i filmy z tego fenomenu obiegły internet. Udało się wreszcie odkryć jego tajemnicę. Zobacz nagranie.

Fot. YouTube.
Fot. YouTube.

Największe miasto Mandżurii w Chinach zostało spowite przez gęstą mgłę wymieszaną z trującym smogiem. Wtedy oczom mieszkańców ukazała się przerażająca postać do złudzenia przypominająca kosmitę. Jej głowa intensywnie świeciła, co dodawało trwogi temu niecodziennego zjawisku.

Szybko okazało się, że nie była to wcale manifestacja obcej cywilizacji, lecz wyjątkowa gra światła i mgły. Na zdjęciu wykonanym po ustąpieniu mgły i smogu możemy zobaczyć, że promienie słoneczne odbijają się w szklanej fasadzie jednego z drapaczy chmur.

Zdjęcie porównawcze ujawnia, że świetlisty kosmita to gra światła i mgły. Fot. YouTube.

Kula światła przypominała głowę, zaś poniższe piętra budynku, odnóża kosmity. Zdjęcie porównawcze uświadamia nam jak łatwo zwyczajne zjawisko optyczne wziąć za coś nadprzyrodzonego, a później rozgrzewać internet do czerwoności domysłami.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news