FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Potężne ulewy nad Polską. Miejscami spadło już prawie 100 mm deszczu. Dochodzi do podtopień [RADAR]

Nad Polską wędruje układ niskiego ciśnienia, który w wielu regionach przynosi intensywne, ciągłe opady deszczu, grożące wezbraniami na rzekach i podtopieniami. Miejscami spadło już 100 mm deszczu, a spadnie jeszcze więcej. Sprawdź prognozę.

Dotychczas największe opady przeszły nad zachodnimi, południowymi i centralnymi regionami kraju. W województwie lubuskim, które jest najbardziej deszczowym miejscem w Polsce, sumy opadów, według danych IMGW, sięgają już 100 mm. Ponad 50 mm deszczu spadło w Słubicach, a 45 mm w Zielonej Górze.

NA ŻYWO: Śledź, gdzie są teraz deszcze i burze

Opady mają przeważnie charakter ciągły oraz umiarkowane, a chwilami także duże, natężenie. W tej chwili koncentrują się na środkowym zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie. Leje w woj. lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Opady ustały już na Dolnym Śląsku, gdzie znajduje się centrum układu niżowego z ciśnieniem na poziomie 1015 hPa. Niż będzie wędrować na wschód przez Śląsk i Małopolskę. Towarzyszące mu obfite deszcze nadal będą padać na całą południową połowę kraju, omijając województwa północne.

Prognoza pogody na poniedziałek. Fot. TwojaPogoda.pl

Na południowym zachodzie opady ustaną najszybciej, już we wtorek (24.08) rano. Najpóźniej stanie się to na południowym wschodzie, dopiero w nocy z wtorku na środę (24/25.08). Do tego czasu spaść może przeważnie od 30 do 50 mm deszczu, a lokalnie nawet do 100 mm, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie.

Prognoza pogody na wtorek. Fot. TwojaPogoda.pl

W strefie ciągłych opadów panuje całkowite zachmurzenie i silniejszy wiatr. Temperatura jest bardzo niska i nie przekracza 15 stopni. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, ponieważ widoczność na drogach jest znacznie ograniczona.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news