FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Jechali samochodem, gdy na ich oczach trąba powietrzna położyła cały las. Przerażające nagranie

Nie sposób opisać tego, co przeżyli turyści podróżujący samochodem w rejonie Witebska na Białorusi. Na ich oczach trąba powietrzna położyła cały las, a następnie popędziła do miasta, gdzie pozrywała wiele dachów. Zobacz przerażające nagranie żywiołu.

Fot. YouTube / Vitbichi.bt.
Fot. YouTube / Vitbichi.bt.

W sieci pojawiło się nagranie z kamerki samochodowej od turystów z Azji, którzy samochodem podróżowali przez obwód witebski w północno-wschodniej części Białorusi. Przeszła tam trąba powietrzna, która na oczach przerażonego kierowcy i jego pasażerów, dosłownie położyła cały las i zepchnęła auto na pobocze.

Następnie lej powędrował w kierunku Witebska, trzeciego co do zaludnienia miasta na Białorusi, gdzie pozrywał dachy na 27 budynkach mieszkalnych, 10 budynkach użyteczności publiczne i na 4 budynkach gospodarczych. Strażacy usunęli z dróg 45 połamanych i powalonych drzew.

Jedna z mieszkanek została przygnieciona przez konar. Z obrażeniami trafiła do szpitala. Wiele miejscowości w obwodzie zostało pozbawionych prądu i łączności telefonicznej. Ruch drogowy był utrudniony. Szkody w lasach są bardzo poważne. Niektóre leśnictwa zostały zmiecione z powierzchni ziemi.

Trąba powietrzna przeszła w czwartek (5.08) nad wsią Petkovce, niedaleko Preszowa, we wschodniej Słowacji. Żywioł pozrywał dachy z domów i połamał wiele drzew. Meteorolodzy oszacowali prędkość wiatru na ok. 200 km/h.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Vitbichi.bt / Meteo Východ.

prognoza polsat news