FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Trąba powietrzna nad Rzeszowem. Mieszkańcy widzieli szary lej, który pozrywał zadaszenia [WIDEO]

W czwartek po południu nad Rzeszowem przeszła trąba powietrzna. Mieszkańcy mówią o zaobserwowaniu szarego leju, który dotknął ziemi. Strażacy wyjechali do zabezpieczania zerwanych zadaszeń. Zobacz nagrania z tornada.

Trąba powietrzna w Rzeszowie. Fot. Facebook / Maciek Klimkowicz / Agnieszka Ptaszek - Szczepańska.
Trąba powietrzna w Rzeszowie. Fot. Facebook / Maciek Klimkowicz / Agnieszka Ptaszek - Szczepańska.

W czwartek (5.08) około godziny 17:00 nad południowym i południowo-zachodnim Rzeszowem przeszła trąba powietrzna związana z mezocyklonem na superkomórce burzowej, wędrującej z południowego wschodu na północny zachód.

Na nagraniach od świadków tego żywiołu widoczny jest szary lej, który sięga powierzchni ziemi na wysokości Ptasiej Wyspy oraz zabudowań na obu brzegach Wisłoka. Nie widać dokładnie, jakie spustoszenia czyni. Jak dowiedzieliśmy się od strażaków, wyjeżdżali m.in. do usuwania uszkodzonych zadaszeń na ul. Jazowej.

W krótkim czasie na stolicę woj. podkarpackiego spadło ok. 10 mm deszczu. Lokalnie doszło do podtopień, m.in. galerii handlowej. Na szczęście nie ma poważniejszych szkód po przejściu burzy.

Z kolei jak informują Kurier Lubelski i Tygodnik Zamojski, nad Józefowem w powiecie biłgorajskim w woj. lubelskim mogła przejść trąba powietrzna. Porywisty wiatr pozrywał dachy z kilku budynków i połamał drzewa.

Źródło: TwojaPogoda.pl / PSP / Tygodnik Zamojski / Kurier Lubelski.

prognoza polsat news