FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Poryw wiatru uniósł w powietrze dmuchany zamek, w którym bawiło się ponad 100 dzieci

Przerażające sceny rozegrały się w islandzkim mieście Akureyri. Nagły podmuch wiatru, na oczach przerażonych rodziców, uniósł w powietrze dmuchany zamek, w którym bawiła się przeszło setka dzieci. Niestety, skończyło się to fatalnie.

Fot. YouTube.
Fot. YouTube.

Nie pierwszy raz silny podmuch wiatru uniósł dmuchany zamek, w którym bawiły się dzieci. Tym razem jednak mogło dojść do wielkiej tragedii. Dmuchaniec został sprowadzony na ziemię za pomocą lin, a następnie spuszczono z niego powietrze i ewakuowano 108 dzieci.

Niestety, 7 z nich doznało obrażeń i musiało trafić do szpitala. Na pobliskim lodowisku zorganizowano centrum kryzysowe. Wielu rodziców i dzieci było w szoku i musiało skorzystać z opieki psychologa. Trauma z pewnością pozostanie z nimi do końca życia.

Trwa ustalanie, jak doszło do tego incydentu. Prawdopodobnie silny wiatr zerwał jeden z narożnych śledzi. To wystarczyło, aby strumień powietrza dostał się pod dmuchańca i go uniósł na wysokość kilku metrów. Bawiące się w środku dzieci zaczęły wpadać na siebie i się tratować.

Na szczęście żadne z nich nie wypadło z zamku, inaczej mielibyśmy prawdziwy dramat. W przeszłości w podobnych wypadkach ginęły dzieci. Tak się stało m.in. w Chinach, gdzie dmuchany zamek został porwany przez trąbę pyłową. Zginęło 2 dzieci, a kilkanaście innych zostało rannych.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Iceland News.

prognoza polsat news